Reklama

Reklama

"Rust": Firma produkująca film zapewnia, że nie ponosi winy za strzelaninę

Wkrótce minie rok od nieszczęśliwego wypadku na planie filmu "Rust", podczas którego życie straciła operatorka Halyna Hutchins. Jednym z winnych tragedii uznano Rust Movie Productions, firmę odpowiedzialną za produkcję filmu. Przedsiębiorstwo unika jednak wzięcia odpowiedzialności za niedopatrzenia w wyniku, których doszło do wypadku.

Producent filmu "Rust" uchyla się od odpowiedzialności

Rust Movie Productions jakiś czas temu została obarczona grzywną za wypadek, który wydarzył się w październiku ubiegłego roku na planie filmu "Rust". Firma zakwestionowała jednak ustalenia agencji bezpieczeństwa z Nowego Meksyku i złożyła odwołanie. Zapewniła jednocześnie, że była odpowiedzialna jedynie za finansowanie produkcji i zawieranie kontraktów z osobami pracującymi na planie. Całą winą obarcza natomiast firmę Hannah Gutierrez Reed, która przygotowywała broń na planie.

"Rust": Tragedia na planie produkcji Aleca Baldwina

W październiku 2021 roku na planie westernu "Rust" doszło do wypadku, w wyniku którego zginęła 41-letnia operatorka Hayna Hutchins, a reżyser - Joel Souza został ranny. Broń trzymana przez Aleca Baldwina wystrzeliła, raniąc dwie osoby. Była naładowana prawdziwą amunicją.

Reklama

Halyna Hutchins pochodziła z Ukrainy, dorastała w radzieckiej bazie wojskowej za kołem podbiegunowym. Studiowała dziennikarstwo w Kijowie. Ukończyła Szkołę Filmową w Los Angeles. W 2019 roku amerykański magazyn Cinematographer określił ją "wschodzącą gwiazdą kina".

Zobacz również:

"Rust": Alec Baldwin stracił pracę aż przy pięciu produkcjach

"Rust": Alec Baldwin odpowiada na raport FBI. Nie pociągnął za spust pistoletu 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rust (tragedia na planie filmowym)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL