Reklama

Reklama

Rooney Mara i Joaquin Phoenix w nowym filmie Pawła Pawlikowskiego

Rooney Mara ("Dziewczyna z tatuażem") i Joaquin Phoenix ("Joker") zagrają w nowym filmie Pawła Pawlikowskiego "The Island". To będzie pierwsza produkcja polskiego twórcy od czasu głośnej "Zimnej wojny", która w 2018 roku była nominowana do Oscara.

Rooney Mara ("Dziewczyna z tatuażem") i Joaquin Phoenix ("Joker") zagrają w nowym filmie Pawła Pawlikowskiego "The Island". To będzie pierwsza produkcja polskiego twórcy od czasu głośnej "Zimnej wojny", która w 2018 roku była nominowana do Oscara.
Joaquin Phoenix i Rooney Mara w 2018 roku w Londynie /Dave J Hogan /Getty Images

Rooney Mara i Joaquin Phoenix w filmie Pawła Pawlikowskiego "The Island"

W 2023 roku rozpoczną się zdjęcia do nowego filmu Pawła Pawlikowskiego, polskiego twórcy nominowanego do Oscara za film "Zimna wojna" i autora głośnej "Idy".

Role główne w filmie zagrają hollywoodzkie gwiazdy, aktorska para - Rooney Mara i Joaquin Phoenix.

Film będzie nosił tytuł "The Island" i ma być inspirowany prawdziwymi wydarzeniami.

Historia ma rozgrywać się w latach 30. ubiegłego wieku, a jej bohaterami będzie amerykańska para, która postanawia uciec od cywilizacji i zamieszkać na bezludnej wyspie. Niespodziewanie jednak rajski spokój zostaje zaburzony, bowiem wyspa staje się sensacją brukowców (przez pewnego milionera, który pojawia się tam na swoim ekskluzywnym jachcie), przyciąga też ekstrawagancką hrabinę (oraz jej dwóch kochanków), która postanawia wybudować tam luksusowy hotel.

Reklama

Rozpoczyna się wojna o teren, w której bronią będzie seks, zazdrość, zdrady, a nawet morderstwo.

"Paweł Pawlikowski jest dziś jednym z najwybitniejszych filmowców na świecie. Jego historia o zazdrości, zdradzie i morderstwie na rajskiej wyspie jest dokładnie tym, czego wszyscy potrzebujemy, aby przyciągnąć widzów z powrotem do kin" - powiedział w oświadczeniu Glen Basner, dyrektor FilmNation - firmy, która zajmie się dystrybucją tytułu.

Producentami filmu są Tanya Seghatchian i John Woodward z Apocalypso Pictures i Brightstar. Współproducentką filmu będzie między innymi Ewa Puszczyńska, która stoi za sukcesami takich filmów, jak "Zimna wojna", "Ida", ."Silent Twins" i "Zabij to i wyjedź z tego miasta".

Rooney Mara i Joaquin Phoenix: Najlepsze role

Rooney Mara jest gwiazdą takich filmów, jak "Dziewczyna z tatuażem", "Carol", "Maria Magdalena", a obecnie przygotowuje się do roli zagrania Audrey Hepburn w filmowej biografii legendy kina. Za role w obrazach "Dziewczyna z tatuażem" i "Carol" aktorka była nominowana do Oscara.

Joaquin Phoenix jest laureatem Oscara za rolę w filmie "Joker". Aktor ma na swym koncie również role w tak głośnych filmach, jak "Spacer po linie", "Ona", "Gladiator", "C'mon C'mon".

Para razem wystąpiła w filmach "Ona" i "Maria Magdalena".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy