Nie są to pierwsze małżeńskie kłopoty De Niro i Hightower. W 1999 roku doszło do separacji, ale nie sfinalizowano rozwodu. Ostatecznie zeszli się i odnowili przysięgę małżeńską w 2004 roku.
Robert De Niro i Grace Hightower pobrali się w 1997 roku, po 10 latach trwania związku. Mają dwójkę dzieci: 20-letniego syna Elliotta i 6-letnią córkę Helen.
O życiu prywatnym tej pary niewiele wiadomo. Dwukrotny zdobywca Oscara bardzo dbał o to, żeby zachować życie rodzinne z dala od świateł jupiterów.
Źródła nieoficjalne twierdzą, że 75-letni dziś De Niro już od jakiegoś czasu nie mieszkał z żoną.
Nie jest to pierwsze rozstanie pary. Po raz pierwszy postanowili żyć osobno już dwa lata po ślubie. Robert De Niro miał nawet złożyć papiery rozwodowe, ale ostatecznie je wycofał.
Trzynastka De Niro 13
zobacz zdjęcia
Trzynastka De Niro
Z okazji siedemdziesiątych urodzin Roberta De Niro (jeden z najwybitniejszych aktorów w historii urodził się 17 sierpnia 1943 roku w Nowym Jorku) przypominamy 13 jego najsłynniejszych kreacji.
1 / 13
Pierwsza duża rola artysty i jednocześnie początek jego wieloletniej współpracy z Martinem Scorsese. W "Ulicach nędzy" (1973) De Niro stworzył niezapomnianą kreację Johnny'ego Boya - drobnego kanciarza w podstępnym świecie wielkich przekrętów i pieniędzy, za którą Stowarzyszenie Nowojorskich Krytyków wyróżniło go nagrodą dla najlepszego aktora drugoplanowego.
Źródło: materiały prasowe
2 / 13
Kolejna drugoplanowa rola De Niro - tym razem wyróżniona najważniejszą w świecie filmowym nagrodą, czyli Oscarem (to była pierwsza nominacja aktora). W "Ojcu chrzestnym II" (1976) Francis Ford Coppola ponownie współpracuje z pisarzem Mario Puzo, ukazując losy dwóch pokoleń rodu Corleone w bezwzględnym dążeniu do władzy. Reżyser podzielił swój film na dwie części i to właśnie w pierwszej z nich, stanowiącej swoisty prequel, pojawia się De Niro, bezbłędnie wcielając się w młodego Don Vito (starego, w pierwszej odsłonie serii, zagrał oczywiście Marlon Brando).
Źródło: materiały prasowe
3 / 13
Kolejne dzieło duetu Scorsese - De Niro. "Taksówkarz" (1976) skupia się na losach tytułowego bohatera, weterana wojny w Wietnamie (wreszcie główna rola De Niro), który z powodu ciężkich przeżyć na froncie, a także postępującej desperacji i samotności, cierpi na mentalne zaburzenia.
Źródło: materiały prasowe
4 / 13
De Niro znów jako weteran wojenny. W "Łowcy jeleni" (1978) Michaela Cimino aktor wciela się w pracownika huty żelaza, który wraz z dwoma przyjaciółmi (Christopher Walken, John Savage) zaciąga się, a następnie zostaje wzięty do niewoli. Żołnierze Vietcongu zmuszają całą trójkę, a także pozostałych jeńców, do gry w rosyjską ruletkę...
Źródło: materiały prasowe
5 / 13
Kolejna popisowa kreacja artysty, znów nagrodzona Oscarem (tym razem za rolę pierwszoplanową). We "Wściekłym byku" (1980) wcielił się w Jake'a La Mottę, mistrza świata z 1949 roku, uważanego za jednego z najlepszych bokserów w historii. Tytuł filmu Scorsese, odnosi się do pseudonimu pięściarza, który zyskał, ponieważ na ringu był bezwzględny i brutalny.
Źródło: materiały prasowe
6 / 13
"Dawno temu w Ameryce" (1984) to klasyk kina gangsterskiego - rozgrywająca się w ciągu kilkadziesięciu lat historia przyjaźni kilku chłopców z Nowego Jorku. W filmie Sergio Leona De Niro wciela się w jednego z nich - David "Noodlesa" Aaronsona.
Źródło: materiały prasowe
7 / 13
Jako Rodrigo Mendoza w nagrodzonej na festiwalu w Cannes Złotą Palmą "Misji" (1986) Rolanda Joffé. Jego bohater to nawrócony na chrześcijaństwo najemnik i łowca niewolników, który zostaje sprzymierzeńcem młodego księdza (Jeremy Irons), budującego misję dla Indian w środku amazońskiej dżungli.
Źródło: materiały prasowe
8 / 13
"Przebudzenia" (1990) Penny Marshall to oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść o lekarzu (Robin Williams), który za pomocą eksperymentalnego leku przywracał do świadomości pogrążonych w śpiączce pacjentów. De Niro gra tu Leonarda, pierwszego z nich, który przeszedł kontrowersyjną terapię.
Źródło: materiały prasowe
9 / 13
W "Chłopcach z ferajny" (1990), jednym z najsłynniejszych filmów w historii kina, De Niro wcielił się tu w bezwzględnego mordercę - Jamesa Conwaya, który bierze pod swoje skrzydła dwóch rozpoczynających "karierę" w gangsterskim światku młodzieńców (Ray Liotta, Joe Pesci).
Źródło: materiały prasowe
10 / 13
W "Przylądku strachu" (1991) De Niro gra niebezpiecznego psychopatę - Maxa Cady'ego (Robert De Niro), który wychodzi na wolność po czternastu latach spędzonych w więzieniu. Ma jeden cel: chce zemścić się na swoim adwokacie, Samie Bowdenie (Nick Nolte).
Źródło: materiały prasowe
11 / 13
Kolejna wybitna kreacja artysty w filmie wyreżyserowanym przez Martina Scorsese. W "Kasynie" (1995) De Niro wcielił się w Żyda Sama Rothsteina, zwanego "Asem", który jest zawodowym graczem i genialnym hazardzistą. W pewnym momencie mafia postanawia wykorzystać jego "talent" - ściąga go do Las Vegas, powierzając ważną misję. Dzięki wpływowym protektorom Sam obejmuje kontrolę nad kilkoma dochodowymi kasynami.
Źródło: materiały prasowe
12 / 13
"Gorączka" (1995) Michaela Manna, czyli jedno z najwybitniejszych ekranowych starć w historii kina. Grany przez De Niro Neil McCauley to niepospolity, perfekcyjny i niezwykle zuchwały przestępca. Vincent Hanna (Al Pacino) to natomiast genialny gliniarz z wydziału zabójstw. Obaj staną do pojedynku na siłę, przebiegłość i intelekt.
Źródło: materiały prasowe
13 / 13
Ostatnia, jak dotąd, wielka rola artysty. W "Poradniku pozytywnego myślenia" (2012) Davida O. Russella wcielił się w Patricka Solitano seniora, wraz z żoną (Jacki Weaver), starającego się pomóc w wyjściu na prostą synowi (Bradley Cooper), które ostatnie osiem miesięcy spędził w szpitalu psychiatrycznym.
Źródło: materiały prasowe