Reklama

Raper Chada bohaterem filmu "Proceder". Kto gra główną rolę?

Powstaje film o życiu i tragicznej śmierci Tomasz Chady - jednego z najpopularniejszych raperów w Polsce. Nad produkcją zatytułowaną "Proceder" pracuje Michał Węgrzyn, autor głośnej "Wściekłości". Kto gra rapera?

Powstaje film o życiu i tragicznej śmierci Tomasz Chady - jednego z najpopularniejszych raperów w Polsce. Nad produkcją zatytułowaną "Proceder" pracuje Michał Węgrzyn, autor głośnej "Wściekłości". Kto gra rapera?
Michał Węgrzyn nakręci film o Chadzie /materiały prasowe

Zanim otrzymaliśmy informację dotyczącą rozpoczęciu zdjęć do produkcji filmowej, na oficjalnym facebookowym profilu Chady pojawił się komunikat jego wytwórni.

"W odpowiedzi na liczne zapytania i prośby fanów Tomka, postanowiliśmy nadal prowadzić ten fanpage w celu przypominania jego wyjątkowej i bezkompromisowej twórczości, ale nie tylko. W najbliższym czasie będziemy mieć bowiem dla was naprawdę duże newsy związane z Chadą" - czytamy.

Dzień później opublikowano pierwsze zdjęcia z planu filmu "Proceder", opowiadającym o życiu i śmierci Chady. Tytuł obrazu został zaczerpnięty z twórczości rapera. Taką nazwę nosił bowiem pierwszy studyjny album rapera, wydany w 2009 roku.

Reklama

Posłuchaj utworu "Proceder" Chady w serwisie Teksciory.pl

Reżyserem filmu został Michał Węgrzyn, który do tej pory największą popularność zdobył dzięki filmowi "Wściekłość" z 2017 roku. Ujawniono również, kto wcieli się w postać Chady. Główna rola przypadła Piotrowi Witkowskiemu. Aktor do tej pory zagrał epizodyczne role m.in. w "Mieście 44", "Kamerdynerze", "Wałęsie. Człowieku z nadziei", "Podatku od miłości" i "Dywizjonie 303. Historii prawdziwej".

Pojawiał się również w serialach "Ślad" i "Plebania", a cały czas można śledzić go w "Na Wspólnej".

"Występowałem w hardcorowo-punkowym zespole Fobia, mój brat Wojciech realizował raperskie teledyski. Warto wspomnieć, że nasz trzeci brat, Piotr, był aktywny na scenie rapowej, a czwarty - Jakub, uczestniczył z sukcesami w slamach poetyckich. Tak więc środowiska, w których działaliśmy, bardzo mocno się przenikały i choć nie poznaliśmy Tomka Chady osobiście, mieliśmy z nim wielu wspólnych znajomych i znaliśmy dobrze jego nagrania" - mówił aktor serwisowi NaEkranie.pl

"Życie Chady było skomplikowane. Rzeczywiście w wielu momentach znajdował się na krawędzi, rzucał wyzwanie władzom, ale jednocześnie zdawał sobie sprawę z ciężaru nałogów i czynów, które popełnił. Znana jest sprawa jego miłości do matki czy poszukiwania Boga. O tym także mówimy" - tłumaczy natomiast reżyser Michał Węgrzyn.

Produkcją filmu zajęło się Global Studio. Na razie nieznana jest chociażby zbliżona data premiery.

Tajemnicza śmierć Chady

Tomasz Chada zmarł 18 marca w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku. Trafił tam po tym, gdy w innej placówce na oddziale ortopedycznym (przebywał tam z urazem kręgosłupa; efekt skoku z trzeciego piętra pod wpływem środków odurzających) wszczął awanturę. Miał zaledwie 39 lat - oficjalną przyczyną śmierci było zatrzymanie akcji serca, jednak okoliczności śmierci rapera wciąż budzą mnóstwo wątpliwości.

Sprawą niewyjaśnionej śmierci Chady zajęła się prokuratura. Śledztwo prowadzone jest pod kątem niedopełnienia obowiązków i ewentualnego przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy policji, a także pracowników szpitali. Wstępna sekcja zwłok wykluczyła śmierć rapera w wyniku działań funkcjonariuszy. Obecnie prokuratura czeka na wyniki badań toksykologicznych.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tomasz Chada
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy