Reklama

Reklama

Powstanie serialowa wersja hitu Pedro Almodovara

Wiele wskazuje na to, że platforma streamingowa Apple TV+ wkrótce zrealizuje serial na podstawie głośnego filmu "Kobiety na skraju załamania nerwowego" Pedro Almodovara. Jak informuje portal "The Hollywood Reporter", główną rolę w tej produkcji zagra Gina Rodriguez ("Jane the Virgin"). Serial nosić będzie tytuł "Women on the Verge" ("Kobiety na skraju").

Julieta Serrano i Pedro Almodovar na planie "Kobiet na skraju załamania nerwowego"

Decyzja o rozpoczęciu produkcji serialu na podstawie filmu "Kobiety na skraju załamania nerwowego" jeszcze nie została podjęta, ale platforma Apple TV+ nabyła już prawa do jego serialowej adaptacji. Jeśli do niej dojdzie, w rolę Pepy Marcos wcieli się Gina Rodriguez. W filmie Pedro Almodovara postać tę zagrała Carmen Maura. Film "Kobiety na skraju załamania nerwowego" zapewnił Almodovarowi rozgłos, był też nominowany do Oscara w kategorii dla najlepszego filmu międzynarodowego (wówczas nieanglojęzycznego).

Reklama

Film Almodovara opowiada historię Pepy i Ivana, aktorów pracujących w dubbingu, którzy od wielu lat żyją razem. Kiedy pewnego dnia Ivan decyduje się na rozstanie, Pepa, nie mogąc poradzić sobie ze wspomnieniami i samotnością, odnajmuje mieszkanie. Odkrywszy, że jest w ciąży, usiłuje skontaktować się z Ivanem, który nie odpowiada na jej telefony. Mieszkanie zapełnia się ludźmi. To Candela, przyjaciółka Pepy, która jest poszukiwana przez policję oraz Lucia, która ma z Ivanem dziecko i pragnie zastrzelić niewiernego kochanka - czytamy w oficjalnym opisie fabuły.

Źródła, na które powołuje się portal "The Hollywood Reporter" twierdzą, że "Women on the Verge" będzie projektem dwujęzycznym, stanowiącym miks języków angielskiego i hiszpańskiego. Almodovar będzie jego producentem wykonawczym. Wśród producentów znajdzie się również popularny latynoski aktor Eugenio Derbez.

Jeśli produkcja serialu dojdzie do skutku, będzie to pierwsza przygoda Almodovara z telewizją. Na koncie hiszpańskiego twórcy jest do tej pory jeden Oscar otrzymany za scenariusz filmu "Porozmawiaj z nią".

Zobacz również:

Operacje zniszczyły jej twarz. "To, co mi się stało, jest straszne"

Polka ukrywała włosy pod czapką. "Moja nowa fryzura stanie się sensacją"

Najpiękniejsza gwiazda PRL-u? Zniknęła na 20 lat. Co się stało?

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy