Reklama

Polak robi karierę w Hollywood. Będzie pracował ze zdobywczynią Oscara

Dwukrotnie nominowany do Oscara polski operator Łukasz Żal będzie odpowiedzialny za zdjęcia do nowego filmu Chloe Zhao "Hamnet". Prace na planie rozpoczną się w czerwcu 2024 roku.

Fabuła filmu skupia się na Agnes, żonie Williama Szekspira, która próbuje pogodzić się ze stratą Hamneta, swojego jedynego syna. Pisarz przejdzie żałobę na swój sposób, tworząc "Hamleta", jedno ze swoich najbardziej znanych dzieł.

"Hamnet": Co wiemy o filmie?

W rolach głównych wystąpią nominowani do Oscara Jessie Buckley ("Córka") i Paul Mescal ("Aftersun"). Produkuje studio Amblin Pictures, które należy do Stevena Spielberga. Zhao napisała scenariusz na podstawie nagradzanej powieści Maggie O'Farrell. 

Reklama

Zhao zdobyła Oscary za film i reżyserię za "Nomadland" w 2021 roku. Ma na swoim koncie także uznanego przez krytyków "Jeźdźca" i należących do Kinowego Uniwersum Marvela "Eternals".

Urodzony w 1981 roku Żal zdobył uznanie dzięki pracy operatorskiej przy "Idzie" i "Zimnej wojnie" Pawła Pawlikowskiego. W swojej filmografii ma także "Może pora z tym skończyć" Charlie'ego Kaufmana i "Strefę interesów" Jonathana Glazera

"Hamnet" nie ma jeszcze ustalonej daty premiery. Wydaje się, że film mógłby zadebiutować w sezonie festiwalowym w 2025 roku, by w 2026 roku stanąć do wyścigu po Oscary. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Łukasz Żal | Chloe Zhao
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama