Reklama

Paul Eenhoorn nie żyje. Ceniony aktor zmarł na atak serca

Zmarł Paul Eenhoorn, australijski aktor najbardziej znany ze swoich głośnych ról, których podjął się w późniejszych latach życia. Grał głównie w niezależnych produkcjach, takich jak "Oto Martin Bonner" oraz "Zejście Na Ląd". Miał 73 lata.

Zmarł Paul Eenhoorn, australijski aktor najbardziej znany ze swoich głośnych ról, których podjął się w późniejszych latach życia. Grał głównie w niezależnych produkcjach, takich jak "Oto Martin Bonner" oraz "Zejście Na Ląd". Miał 73 lata.
Paul Eenhoorn /Mat Hayward/Getty Images for Canon /Getty Images

Paul Eenhoorn zmarł we śnie na atak serca w poniedziałek, 8 sierpnia w swoim domu w Tacoma w Stanach Zjednoczonych. O śmierci poinformowała "The Hollywood Reporter" jego żona. Eenhoorn miał właśnie rozpocząć prace nad filmem z braćmi Silver: reżyserem Kahlilem Silverem i scenarzystą Shogim Silverem.

Paul Eenhoorn występował w telewizji odkąd skończył 17 lat

Urodzony 16 listopada 1948 roku Paul Marinus Eenhoorn uczęszczał do Paul Blackburn South High School i Murdoch University w Perth, a następnie studiował aktorstwo w Mount Lawley Academy of Performing Arts w swoim rodzinnym mieście oraz w The Actors Center w Sydney.

Reklama

Do Stanów Zjednoczonych przyjechał w 1999 roku zaraz po tym jak poznał swoją żonę. Po przeprowadzce do USA roku Eenhoorn wcielił się w postać głównego detektywa w "Zoo", kontrowersyjnym filmie dokumentalnym o mężczyźnie, który zmarł po uprawianiu seksu analnego z koniem. Film miał swoją premierę na Sundance i był pokazywany w Cannes.

Paul Eenhoorn był wyjątkowym aktorem

Paul Eenhoorn wystąpił w filmie "Warrior's end" jako Kael. W "Oto Martin Bonner", napisanym i wyreżyserowanym przez Chada Hartigana, aktor zagrał tytułowego bohatera-samotnika, który zaczyna życie w Reno w stanie Nevada, zostaje doradcą społecznym w zakładzie karnym i bierze nowo uwolnionego więźnia (Richmond Arquette) pod swoje skrzydło. W wywiadzie z 2014 przyznał, że ta rola była dla niego przygnębiającym doświadczeniem. 

Następnie, Paul Eenhoorn wystąpił w komedii przygodowej "Zejście na ląd", grając byłego szwagra emerytowanego chirurga (Earl Lynn Nelson), z którym podróżuje po Islandii.

Aktora można było również oglądać w następujących produkcjach: "Viper Club", "Góra", "Beautiful Brit Baker", "The Divine Marigolds", czy "Fantastic Confabulations".

Paul Eenhoorn nie żyje

Paul Eenhoorn zmarł w wieku 73 lat na atak serca. Miał żonę Stephanie, córkę Natashę, brata Makka, siostrę Heather i wnuczkę Mirandę.

Zobacz też:

Zdzisław Słowiński nie żyje. Aktor zmarł w wieku 94 lat

Nie żyje aktorka Kazimiera Nogajówna

Clu Gulager nie żyje. Gwiazdor "Powrotu żywych trupów" miał 93 lata

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy