Reklama

Clu Gulager nie żyje. Gwiazdor "Powrotu żywych trupów" miał 93 lata

Clu Gulager, amerykański aktor znany m.in. z występów w filmach: "Ostatni seans filmowy", czy "Powrót żywych trupów", zmarł we własnym domu w Los Angeles w wieku 93 lat z przyczyn naturalnych - donosi "The Hollywood Reporter".

Clu Gulager, a właściwie William Martin Gulager, urodził się 16 listopada 1928 w Holdenville (stan Oklahoma). Aktor był pochodzenia czirokeskiego (plemię Indian Ameryki Północnej). 

Clu Gulager: Debiut i najważniejsze role

Debiutował w 1956 roku w serialu "The United States Steel Hour". W trakcie swojej wieloletniej kariery wystąpił w przeszło stu pięćdziesięciu filmach i projektach telewizyjnych. 

Za drugoplanowy występ w thrillerze przygodowym "Myśliwska krew" (1986) został nominowany do nagrody Saturna. Aktor wystąpił w kultowych horrorach: "Powrót żywych trupów" (1985), "Koszmar z ulicy Wiązów II: Zemsta Freddy’ego" (1985), "Od szeptu w krzyk" (1987) "Ukryty" (1987) oraz "Krwawa uczta" (2005). 

Reklama

Był także reżyserem, scenarzystą i producentem. W 1969 roku napisał i wyreżyserował film krótkometrażowy "A Day with the Boys", który pokazywany był na festiwalu w Cannes i został nominowany do Złotej Palmy

Ostatnimi rolami Clu Gulagera był występ w niezależnym filmie "Mandarynka" (2015) a także w "Pewnego razu... w Hollywood" (2019) Tarantino. 

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama