Reklama

"Pan Samochodzik i Templariusze": Jest pierwsze zdjęcie! Kto w głównej roli?

Mateusz Janicki wcieli się w tytułową postać w filmie Netfliksa "Pan Samochodzik i Templariusze". Film w reżyserii Antoniego Nykowskiego będzie współczesną adaptacją książki Zbigniewa Nienackiego pod tym samym tytułem. W serialu z lat 70. w postać Pana Samochodzika wcielił się Stanisław Mikulski.

Mateusz Janicki wcieli się w tytułową postać w filmie Netfliksa "Pan Samochodzik i Templariusze". Film w reżyserii Antoniego Nykowskiego będzie współczesną adaptacją książki Zbigniewa Nienackiego pod tym samym tytułem. W serialu z lat 70. w postać Pana Samochodzika wcielił się Stanisław Mikulski.
Mateusz Janicki w filmie "Pan Samochodzik i Templariusze" /Netflix /materiały prasowe

Netflix zaprezentował polskie produkcje, które trafią do oferty platformy w 2023 roku

Nadchodzące w tym roku polskie filmy i seriale to ukłon w stronę rodzimej kultury oraz różnorodności gatunkowej. Widzowie przeżyją z bohaterami rodzinne emocje, sensacyjne intrygi i sekrety, nastoletnie dylematy, kobiecą odwagę czy trudne procesy poszukiwania własnej tożsamości. Wśród premier znajdą się również historie inspirowane znanymi polskimi powieściami mających rzesze fanów w całej Polsce - czytamy w informacji prasowej.

Reklama

Netflix: Dwanaście polskich premier w 2023 roku

W 2023 roku Netflix przygotował trzy serialowe nowości: "Informację zwrotną" w reżyserii Leszka Dawida, "Infamię" w reżyserii Anny Maliszewskiej i Kuby Czekaja oraz "Absolutnych debiutantów" Kamili Tarabury i Katarzyny Warzechy.

Oparta na powieści Jakuba Żulczyka "Informacja zwrotna" opowiada historię uzależnionego od alkoholu byłego muzyka rockowego Marcina Kani (w tej roli Arkadiusz Jakubik), który wyrusza w szaloną podróż, aby odnaleźć swojego zaginionego syna. "Jestem super podekscytowany, tym bardziej że wiele wskazuje na to że nie jest to moje ostatnie słowo w Netflix" - napisał na swoim Instagramie Żulczyk.

Z kolei "Infamia" opowiadać będzie o nastoletniej Romce (Zofia Jastrzębska), która po latach życia w Wielkiej Brytanii wraz z rodziną przeprowadza się do rodzimej Polski. Po powrocie, dziewczyna próbuje odnaleźć siebie, balansując między współczesnym światem nastolatków a tradycyjnymi romskimi zasadami.

"Absolutni debiutanci" to zaś opowieść 19-letniej Lenie i jej najlepszym przyjacielu Niko, którzy kręcą odważny film o miłości, by dostać się do szkoły filmowej. Gdy na horyzoncie pojawi się nieznajomy z obozu sportowego, bohaterowie przeżyją zachwyt, pożądanie i całkowitą wolność. 

W ofercie platformy znajdzie się także dziewięć filmowych propozycji.

Jedną z najbardziej oczekiwanych będzie nowa wersja "Znachora" Michała Gazdy z tytułową rolą Leszka Lichoty.

Widzowie zobaczą także ekranizację "Pana Samochodzika i Templariuszy". W filmie w reżyserii Antoniego Nykowskiego w głównej roli wystąpi Mateusz Janicki, którego serialowa widownia kojarzy z ról w:  "Na dobre i na złe" (doktor Wilczewski), "Drogach wolności" (Karol Doster) i "Stuleciu Winnych" (Kazimierz Tarasiewicz).

"Znany historyk sztuki, łowca skarbów oraz właściciel niezwykłego samochodu wpada na trop skarbu templariuszy, który jest kluczem do wielkiej mocy, mogącej zachwiać równowagą dobra i zła na świecie. Wspierany przez zaprzyjaźnionych harcerzy, Pan Samochodzik rozpoczyna wielki wyścig z czasem i wrogą organizacją, którego stawką jest dziedzictwo rycerskich zakonów"  - czytamy w opisie produkcji.

Miłośników rodzimego kina akcji mogą zainteresować trzy przygotowywane pozycje. Pierwsza to "Dzień Matki" z Agnieszką Grochowską w roli Niny, żyjącej w ukryciu byłej agentki do zadań specjalnych, która musi wykorzystać cały wachlarz swoich nadzwyczajnych umiejętności, aby uratować syna porwanego przez gangsterów. Emocji dostarczy także seans filmu "Freestyle" z Maciejem Musiałowskim w roli głównej czy sensacyjnej produkcji "Operacja Soulcatcher".

Na liście filmowych propozycji Netfliksa na ten rok znalazły się też produkcja z gatunku science-fiction pod tytułem "Fenomen" oraz komedia romantyczna "Miłość do kwadratu bez granic" z Adrianną Chlebicką i Mateuszem Banasiukiem. Drugą komediową propozycją platformy jest film "Gorzko, gorzko" w reżyserii mistrza tego gatunku Tomasza Koneckiego. W rolach głównych w tej produkcji zobaczymy Edytę Olszówkę, Mateusza Kościukiewicza i Rafała Zawieruchę.

Netflix pokaże też film zrealizowany na podstawie "Fanfika" Natalii Osińskiej. To historia Tosi, młodej osobie mierzącej się z rolą, jaką narzuca jej otoczenie. Przez rówieśników uważana jest za outsidera. Z czasem odkrywa swoją tożsamość i zaczyna rozumieć, że jest chłopcem Tośkiem.

Netflix wyprodukował już około 40 polskich produkcji

"Nasze tegoroczne premiery serialowe to opowieści osadzone w polskich realiach, w których często swoim głosem mówią współcześni młodzi dorośli. Ich wyzwania dotyczą bliskich nam wszystkim rozterek i emocji, które mogą poruszać zarówno młodszą, jak i nieco starszą widownię" - mówi Anna Nagler, dyrektor ds. lokalnych seriali oryginalnych CEE  w Netflix.

"W tym roku inwestujemy nie tylko w tytuły osadzone w rozmaitych gatunkach, ale i w rozwój produkcji na podstawie znanych polskich powieści. Możemy też spodziewać się nowatorskich i odważnych filmów czerpiących z różnorodnych konwencji. Nie wątpię, że nadchodzące premiery nie tylko przyciągną wielu nowych widzów, ale i pokażą talent polskich twórców" - mówi Łukasz Kłuskiewicz, dyrektor ds. filmów w regionie CEE w Netflix. 

Od początku swojej działalności nad Wisłą, Netflix wyprodukował już około 40 polskich filmów i seriali, a od 2018 r. stworzył ponad 3500 miejsc pracy przy produkcjach własnych. Już w tym roku kolejne polskie tytuły będzie mógł oglądać cały świat.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy