Reklama

"Ostry dyżur" jako gra

Już niebawem bohaterowie popularnego serialu telewizyjnego "Ostry dyżur" pojawią się w grze komputerowej. Prace nad nią trwają już od kilku miesięcy. Gracz będzie mógł wcielić się w postać młodego lekarza, który zostaje przydzielony do ekipy Ostrego Dyżuru, czyli po prostu będzie bawił się w doktora.

Jak twierdzą pomysłodawcy, po uruchomieniu gry wcielimy się w młodego lekarza, który musi sobie poradzić z rozmaitymi przypadkami pacjentów przywożonych na izbę przyjęć, kierować polityką szpitala Chicago County General, budować nić porozumienia zawodowego i osobistego z innymi lekarzami, jak również rozwiązywać dylematy natury etycznej.

Reklama

Dramaturgia gry jest niemal identyczna jak w serialu, więc jego fani powinni być zadowoleni z możliwości wczucia się w losy swojego ulubionego bohatera.

"Bardziej chodzi nam o danie możliwości przeżycia pewnej przygody niż stworzenie symulatora izby przyjęć" - mówią twórcy gry.

Wyprodukowany przez NBC serial, opowiadający o stresującej i odpowiedzialnej pracy lekarzy amerykańskiego pogotowia, przez 10 lat skupiał przed telewizorami rzesze wiernych fanów, doczekał się też wielu nagród.

W serialu zagrało wiele znanych aktorów, jak choćby George Clooney (dr Ross), a także Mekhi Phifer (dr Gregory Pratt), Noah Wyle (dr John Carter) oraz Sherry Stringfield (dr Susan Lewis). Ci ostatni użyczą swych głosów w grze.

Premierę programu zapowiedziano na jesień 2004.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: grań | granie | Po prostu | serial | dyżur

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje