Reklama

Nowy "Batman" będzie kinowym hitem? Są pierwsze wyniki

"Batman" Matta Reevesa zarobił 57 milionów dolarów po pierwszym dniu w amerykańskich kinach. Oczekuje się, że weekend otwarcia film z Robertem Pattinsonem zamknie w USA z wynikiem oscylującym wokół 120 milionów dolarów.

"Batman" Matta Reevesa zarobił 57 milionów dolarów po pierwszym dniu w amerykańskich kinach. Oczekuje się, że weekend otwarcia film z Robertem Pattinsonem zamknie w USA z wynikiem oscylującym wokół 120 milionów dolarów.
Robert Pattinson w filmie "Batman" /Warner Bros. - DC Entertainment /Collection Christophel /East News

Wpływy z pierwszego dnia obecności "Batmana" na ekranach amerykańskich kin zapewniły dziełu Matta Reevesa miano najlepszego otwarcia 2022 roku. Dotychczasowy lider rankingu, "Uncharted" z Tomem Hollandem, w pierwsze trzy dni na kinowych ekranach zarobił 44 miliony dolarów.

Eksperci przewidują, że "Batman" zamknie weekend z wynikiem w granicach 120-130 milionów dolarów. O wiele lepiej radziły sobie poprzednie filmy o Batmanie. "Mroczny Rycerz" zarobił w weekend otwarcia 158 milionów dolarów, kolejna część - "Mroczny Rycerz powstaje" uzbierała 160 milionów dolarów, a "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" Zacka Snydera zakończył pierwsze trzy dni w kinach ze 168 milionami dolarów.

Reklama

Zwraca się jednak uwagę, że wszystkie wspomniane wyżej produkcje były kolejnymi częściami rozpoczętych filmowych cykli - "Batman" Matta Reevesa jest zaś nowym otwarciem w ekranowych opowieściach o Człowieku-Nietoperzu. Da porównania - "Batman - początek" Christophera Nolana, który inicjował trylogię reżysera "Incepcji", uzbierał w weekend otwarcia 48 milionów dolarów.

Batman już nie jest playboyem

"Zamiast uczynić Bruce'a Wayne'a playboyem, jak był pokazywany wcześniej, zdecydowałem się zaprezentować jego inną wersję. Człowieka, który po przeżyciu wielkiej tragedii, staje się samotnikiem" - mówi reżyser i scenarzysta "Batmana" w wywiadzie dla "Empire". 

Dodał, że jego inspiracją podczas pisania scenariusza i tworzenia postaci Bruce'a Wayne'a/Batmana był Kurt Cobain. Reeves twierdzi, że odtwórca tytułowej roli - Robert Pattinson - wma w sobie coś z lidera Nirvany. "Z jednej strony wygląda jak gwiazda rocka, a z drugiej czuć w nim coś z pustelnika. On wcale nie jest towarzyski. Woli z Alfredem budować te małe urządzenia i inne rzeczy" - tłumaczył Reeves.

Oprócz Roberta Pattinsona w "Batmanie" zobaczymy Paula Dano jako Człowieka-Zagadkę, Zoe Kravitz jako Kobietę-Kota oraz Colina Farrella jako Pingwina. W pozostałych rolach występują Jeffrey Wright (James Gordon), Andy Serkis (Alfred Pennyworth), Peter Sarsgaard (Gil Colson) oraz Barry Keoghan (Stanley Merkel). 

Zobacz też:

Angelina Jolie apeluje o wspieranie uchodźców

Mila Kunis i Ashton Kutcher pomogą Ukraińcom

Ukraiński reżyser zwolniony z aresztu domowego we Włoszech

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.
 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Batman
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama