Reklama

Reklama

Nie żyje reżyser Jaime Osorio Márquez. Popełnił samobójstwo wspomagane

Nie żyje Jaime Osorio Márquez, twórca kolumbijskiego serialu HBO Max "A Thousand Fangs". 46-latek popełnił w piątek w samobójstwo wspomagane.

Nie żyje Jaime Osorio Márquez, twórca kolumbijskiego serialu HBO Max "A Thousand Fangs". 46-latek popełnił w piątek w samobójstwo wspomagane.
Jaime Osorio Márquez miał 46 lat /@jaimeosorio /Instagram

Jaime Osorio Márquez zdecydował się na popełnienie samobójstwa wspomaganego w ojczyźnie, gdzie medycznie wspomagana śmierć jest legalna od 1997 roku.

Kim był Jaime Osorio Márquez?

Reżyserką karierę Jaime Osorio Márquez rozpoczynał od realizacji filmów reklamowych. Jest laureatem canneńskiego Złotego Lwa - nagrody przyznawanej przez branżę reklamową.

W 2009 roku nakręcił pierwszy fabularny film "The Squad", za który otrzymał nagrodę dla najlepszego reżysera na prestiżowym festiwalu w Stiges. Obraz był też jednym z największych hitów kolumbijskich kin.

Twórca pierwszego kolumbijskiego serialu HBO Max "A Thousand Fangs", od wielu lat borykał się w problemami zdrowotnymi. W 2009 roku u mężczyzny zdiagnozowano raka nerki, trzy lata później nastąpił nawrót nowotworu, do tego doszły przerzuty.

Reklama

Od tego momentu Márquez funkcjonował dzięki lekom przeciwbólowym, na które stopniowo się uodparniał.

Zaplanował własną śmierć

Partner Márqueza z produkcyjnej firmy Rhayuela Films, Federico Duran, przyznał jednak, że "Jamie nie został zabity przez chorobę".

"Zwyciężył w tej walce, pokonał raka, zdominował go. Udało mu się napisać i wystawić sztukę teatralną, wyreżyserować kolejny film - 'The Sacrifice', oraz stworzyć serial 'A Thousand Fangs' - ogromne przedsięwzięcie, które zaowocowało jedną z najbardziej niezwykłych produkcji Ameryki Łacińskiej. Kiedy choroba znów przejęła kontrolę nad jego życiem, nadal nie dawał za wygraną" - napisał Duran.

"W pewien sposób zaplanował własną śmierć, jakby był scenarzystą własnego życia. W chwili największej sławy podjął decyzję, by dopisać w scenariuszu własnego życie słowa 'Koniec'" - zakończył Duran.

Zobacz również:

Relaks w święta w bikini. Młoda Polka pokazała ciało

Kiedy pogrzeb gwiazdora "Świata według Kiepskich"?

Nagi tors na urodziny! Nie do wiary, ile lat właśnie skończył

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL