Reklama

Reklama

Nie żyje Louie Anderson

Nie żyje Louie Anderson, popularny aktor i komik. Przegrał walkę z rakiem.

Louie Anderson

Louie Anderson: Walka z chorobą

Kilka dni temu zagraniczne media informowały, iż twórca kultowego serialu animowanego "Świat według Ludwiczka" trafił do szpitala. Anderson od lat zmagał się z nowotworem. Niestety, aktor zmarł 21 stycznia 2022 roku w szpitalu w Las Vegas. Miał 68 lat. Informację o śmierci aktora potwierdził jego publicysta.

Louie Anderson: Kariera

Louie Anderson urodził się 24 marca 1953 roku. Sławę zyskał jako twórca kultowej kreskówki "Świat według Ludwiczka", której fabuła powstała w oparciu o jego życie. Aktor podkładał również głos pod głównego bohatera oraz postać jego ojca.

W ciągu swojej kariery Louie Anderson występował w  "The Tonight Show", grał w wielu filmach i serialach. Pojawił się m.in. w pierwszej i drugiej części "Księcia w Nowym Jorku", w odcinku "Młodego Sheldona" czy serialu "Baskets", "Drunk History" (wcielił się w Winstona Churchilla), "Hoży doktorzy", "Ally McBeal", "Joey".

Reklama

W latach 1999 - 2002 prowadził również program "Family Feud", czyli amerykańską "Familiadę". Za swoją pracę otrzymał dwie nagrody Daytime Emmy.

W 2003 r. Louie Anderson przeszedł dwie operacje serca, jednak do publicznej wiadomości nie podano żadnej informacji o jego chorobach.

Zobacz też:

Nie żyje Meat Loaf. Miał 74 lata

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy