Reklama

Reklama

Nie żyje Meat Loaf. Muzyk i aktor miał 74 lata

Marvin Lee Aday, znany publiczności przede wszystkim jako Meat Loaf, zmarł w wieku 74 lat. O jego śmierci poinformowano za pośrednictwem oficjalnej strony artysty na Facebooku.

Z oświadczenia rodziny wynika, że w ostatnich godzinach życia gwiazdorowi towarzyszyli najbliżsi - żona Deborah, córki Pearl i Amanda oraz przyjaciele. Przyczyna śmierci nie została podana do wiadomości publicznej. 

Meat Loaf: Wielka kariera

Aday urodził się w Dallas w Teksasie w 1947 roku. Jako nastolatek, po śmierci swojej matki, zaczął posługiwać się przydomkiem "Meat Loaf" (ang. pieczeń), który podobno na początku odnosił się albo do wagi Adaya, albo do ulubionej potrawy jego matki - pisze AP.

Reklama

Po studiach osiedlił się w Los Angeles, gdzie założył zespól Meat Loaf Soul. Oprócz tworzenia muzyki grał w filmach i teatrze. Występował m.in. w musicalach "Hair" i "The Rocky Horror Show". Zagrał też w ekranizacji tego ostatniego, jak również w wielu innych filmach i serialach, m.in. w "Świecie Wayne'a" czy "Podziemnym kręgu".

W 1975 roku wcielił się w Eddie'ego, chłopaka uprowadzonego przez Frank-N-Furtera, w legendarnym "Rocky Horror Picture Show". Jego krótka, ale przekonywująca rola (zaśpiewał przebojowe "Hot Patootie - Bless My Soul") wystarczyła, by podpisał kontrakt z Epic Records.

Tytuł jednej z najbardziej rozpoznawanych gwiazd rocka zapewnił mu jego debiutancki album "Bat Out of Hell", który sprzedał się w ponad 40 mln egzemplarzy. 

Jednym z najsłynniejszych filmowych występów aktora była rola Roberta Paulsena - byłego kulturysty i przyjaciela Narratora z grupy wsparcia chorych na raka, który dołącza do tytułowego zgromadzenia w kultowej produkcji "Podziemny krąg" Davida Finchera

Jego bogata filmografia obejmuje wiele znaczących tytułów. Wystąpił m.in. w takich produkcjach jak: "Motorama" (1991), "Cudotwórca" (1992), "Serce rodziny" (1998), "Z zimną krwią" (1998), "Potężny i szlachetny" (1998), "Czarny pies" (1998), "Focus" (2001), "Rustin" (2001), "Twarzą w twarz (2001), "Formuła" (2001), czy "Jezioro Salton" (2002).

Ostatnim obrazem, w którym wystąpił, był serial "Ghost Wars" (2017-2018). 

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Meat Loaf

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy