Reklama

Netflix szykuje kolejne nowości! Co zobaczymy na ekranach?

Serial o egipskiej królowej, satyryczna komedia o odbudowie Ameryki, czy koreańska produkcja science-fiction. W kolejnym tygodniu na subskrybentów Netfliksa czeka moc nowości!

"Afrykańskie królowe: Kleopatra"

Serial dokumentalny z wypowiedziami ekspertów i rekonstrukcjami zdarzeń, skupiający się na losach wybitnych afrykańskich władczyń. Bohaterką pierwszego sezonu jest Kleopatra. 

W rolach głównych zobaczymy Jade Pinkett Smith, Adele James i Craiga Russella.

Produkcja jeszcze przed premierą wzbudziła kontrowersje z powodu powierzenia roli Kleopatry czarnoskórej Adele James. Oburzeni tym są m.in. przedstawiciele egipskiego rządu i nauki, którzy zarzucają Netfliksowi, że szerzy nieprawdziwe wiadomości o pochodzeniu egipskiej cywilizacji. Platforma została nawet pozwana przez egipskiego prawnika, który obsadzenie czarnoskórej James uznaje za "sprzeczne z wartościami muzułmańskimi, a w tym przypadku przede wszystkim egipskimi".

Reklama

Premiera: 10 maja (środa)

"Black Knight"

"Black Knight" to koreański serial dramatyczny, który opowie historię kurierów (delivery men), znanych jako tytułowi Czarni Rycerze. W dystopijnym, zanieczyszczonym świecie, ich zadaniem będzie dostarczanie niezbędnych towarów potrzebującym.

Serial "Black Knight" w szczególności podąża za legendarnym kurierem i rycerzem, którego wyczyny są znane w całym kraju, i który inspiruje młodych ocalałych. Świat, w którym żyją jest nie tylko maksymalnie zanieczyszczony, lecz jego mieszkańcy podlegają ścisłej hierarchii społecznej, która trzyma ich w ryzach.

W roli głównej wystąpi Kim Woo-bin. Obok Woo-bina zobaczymy Song Seung-heon, Kang You-seok oraz Esom. Cho Ui-seok, który wcześniej wyreżyserował inne koreańskie hity, jest reżyserem nowego serialu Netfliksa.

Premiera: 12 maja (piątek)

"Mulligan"

Komedia satyryczna o wysiłkach grupki ocalałych, którzy po tym, jak obcy zniszczyli większą część Ziemi, próbują odbudować Amerykę i stworzyć jeszcze lepszy kraj.

W rolach głównych: Nat Faxon, Dana Carvey, Tina Fey.

Twórcy: Robert Carlock, Sam Means.

Premiera: 12 maja (piątek)

Zobacz również:

Weekend w kinie: Strażnicy Galaktyki i seryjny morderca

Aidan Gillen dla Interii: Nie widziałem "Rodu smoka". Nie mam HBO 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Netflix
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy