Reklama

Reklama

Netflix spieszy z nowościami! Co zobaczymy na ekranach na przełomie roku?

Koniec roku 2022 i początek 2023 to czas, w którym na Netfliksie pojawi się kilka ciekawych premier. Widzowie będą mogli zobaczyć m.in. film "Biały szum" - nowe dzieło cenionego Noah Baumbacha. Jakie premiery czekają nas w styczniu i co warto obejrzeć na Netflix? Podpowiadamy poniżej!

Filmowe premiery Netflix styczeń - co warto obejrzeć? Zestawienie nowości

W najbliższych dniach na Netfliksie pojawi się kilka produkcji, które z pewnością zainteresują wielu widzów. Platforma stawia przede wszystkim na filmy, ale nie zabraknie też nowości serialowych. Do najciekawszych nowych filmów należy katastroficzna komedia od Noah Baumbacha, kontynuacja jednego z najoryginalniejszych horrorów ostatnich lat, czy serial o hakerce. Poniżej najgorętsze nowości streamingowego giganta!

"Biały szum" - film jest adaptacją docenionej National Book Award powieści Dona DeLillo z 1985 r. 

Reklama

Opis: Opowieść o amerykańskiej, patchworkowej rodzinie tworzonej przez wykładowcę akademickiego, kierownika katedry badań nad Hitlerem Jacka Gladneya (w tej roli Adam Driver), jego neurotyczną żonę Babette (Greta Gerwig) i gromadkę dzieci. Na pierwszy rzut oka każde z nich wygląda na szczęśliwych, ale szybko okazuje się, że mierzy się z różnymi problemami. Jednym z nich jest lęk przed śmiercią, kolejnym - wczesna demencja Babette i jej postępujące uzależnienie od tajemniczego leku "Dylar".

Sytuację rodziny dodatkowo komplikuje to, że w okolicy dochodzi do wypadku kolejowego, wskutek którego nad miastem rozprzestrzenia się toksyczna chmura. Przebywanie na otwartej przestrzeni za chwilę może zacząć stanowić śmiertelne zagrożenie. Gladneyowie stają przed dylematem: zignorować ostrzeżenia i zostać w ukochanym domu czy zgodnie z nakazem - tak jak reszta społeczności - ewakuować się do schronu.

Premiera: 30 grudnia (piątek)

"Ciche miejsce 2" - druga część znakomitego horroru Johna Krasińskiego.

Opis: Rodzina Abbottów (Emily Blunt, Millicent Simmonds, Noah Jupe) kontynuują walkę o przetrwanie w ciszy. Zmuszeni wyruszyć w nieznane, szybko zdają sobie sprawę, że stworzenia, które polują, gdy usłyszą dźwięk, nie są jedynym zagrożeniem, które czai się za piaszczystą ścieżką.

Pomysł, że rodzina będzie kontynuowała swoją podróż na rozległe, niezbadane terytorium poza ich dotychczasowym domem był zaskoczeniem nawet dla Krasińskiego. Nie przypuszczał, gdy zaczął pracować nad pierwszą częścią, że film tak bardzo się spodoba. Jednak Krasiński wpadł na pomysł kontynuacji.  Poczuł, że może będzie to dla niego wyzwaniem. "Początkowo nie miałem zamiaru robić sequela filmu" - mówił Krasiński - "Siła świata, który stworzyliśmy, przyciągnęła nas do głębszego zanurzenia się w nim, aby zobaczyć, dokąd może zaprowadzić rodzinę Abbottów".

Premiera: 30 grudnia (piątek)

Nowe filmy i serialowe nowości Netflix

"Podglądaczka" - kolejna nowość Netflixa to brazylijski serial kryminalny. Débora Nascimento ("Rio, I Love You", "Incredible Hulk") w filmie wyreżyserowanym przez Lucianę de Oliveira.

Opis: Utalentowana hakerka Miranda ze skłonnością do podglądania zostaje wplątana w niebezpieczne śledztwo, gdy jej sąsiadka prostytutka wyjeżdża na weekend.

Premiera: 1 stycznia (niedziela)

"Ginny&Georgia 2" - do serialowych nowości Netflix należy także drugi sezon hitu z 2021 roku. W nowym sezonie serialu zobaczymy m.in. Brianne Howey i Antonię Gentry jako Georgię i Ginny Miller, czyli serialowy duet matka-córka. 

Opis: Jak żyć ze świadomością, że twoja matka jest morderczynią? Tego Ginny będzie musiała się nauczyć. Obarczona nową wiadomością, że Kenny - jej ojczym - nie zmarł z przyczyn naturalnych, Ginny musi teraz pogodzić się z faktem, że Georgia nie tylko zabiła, ale zabiła, by chronić Ginny. Georgia z drugiej strony wolałaby, że przeszłość pozostała przeszłością, w końcu ma ślub do zaplanowania! Ale jeśli chodzi o przeszłość Georgii, zabawne jest to, że nigdy nie pozostaje ona ukryta zbyt długo...

Premiera: 5 stycznia (czwartek)

Najlepsze filmy Netflix

Biblioteka filmów Netfliksa jest bardzo bogata. Serwis oferuje oryginalne produkcje i licencjonowane hity. Do cieszących się największą popularnością filmów 2022 należą: "Gray Man", "Projekt Adam", "Purpurowe serca" czy norweski "Troll".

W ostatnim czasie Netflix udostępnił na swojej platformie: "Guillermo Del Toro: Pinokio" oraz "Glass Onion: Film z serii 'Na noże'", drugą część komedii detektywistycznej z Danielem Craigiem w roli głównej.

W serwisie warto także zwrócić uwagę na kategorię Netflix dokumenty. Gdzie pojawiają się m.in. mrożące krew żyłach prawdziwe historie seryjnych morderców.

Najlepsze seriale Netflix

Do najbardziej popularnych i najchętniej oglądanych produkcji Netflix seriale w ostatnich latach należą: "Stranger things", "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera", "Squid Game", "The Crown" czy "Dom z Papieru".

W grudniu 2022 bank rozbiła nowość Netflixa - "Wednesday" Tima Burtona. Fani ze zniecierpliwieniem czekają na kolejne odcinki serialu. Dużą popularnością wśród widzów cieszył się również polski serial - "Wielka Woda".

Zobacz również:

"Pokusa": Helena Englert w scenach erotycznych. Będzie skandal? [zwiastun]

Filmowe podsumowania: Najgorsze polskie produkcje 2022 roku

"Top Gun: Maverick". Trzygodzinny film "specjalny" 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Biały szum

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy