Reklama

Najsłynniejsza femme fatale?

O takich jak ona mówią, że sprzedała duszę diabłu. Niebezpieczna, seksowna i wyrafinowana. Szalenie inteligentna mistrzyni kłamstwa, bezlitosna intrygantka, zwinna kocica, która nie boi się skoków na bungee. Potrójna agentka, której wszystko uchodzi na sucho. Milady de Winter - jedna z najsłynniejszych femme fatale. W filmie "Trzej Muszkieterowie 3D" w jej postać wciela się piękna Milla Jovovich.

W koronkowej sukni i gorsecie walczy z dziesięcioma mężczyznami naraz i... wygrywa. Skacze na bungee, biega na szpilkach i włada szablą jak zawodowy szermierz. Doprowadza mężczyzn do szaleństwa i owija ich sobie wokół palca. Milady de Winter potrafi omamić każdego: bohaterskiego Atosa, próżnego księcia Buckingham i niegodziwego kardynała Richelieu. Nic dziwnego!

Reklama

Przez cały czas knuje i kłamie bez mrugnięcia okiem. Mimo to nie sposób jej nie lubić. W końcu to inteligentna i piękna babka, która potrafi być łagodna jak anioł. Jej wrogowie muszą pamiętać jednak, że czasem bywa zabójcza jak trucizna. Zaskakuje niekiedy dobrocią, ratując bezinteresownie komuś życie. Nie mylił się ten, kto zawyrokował, że kobieta zmienną jest. Wygrywa uporem i tym, że nie cofnie się przed niczym. Z każdej opresji wychodzi cało - choć zostawia za sobą pobojowisko: złamane serca i zerwane polityczne układy, a nawet zapowiedź wojny.

W przypadku Milady de Winter nie dziwią więc słowa jednego z bohaterów filmu, który po spotkaniu z nią, mówi do drugiego: "Nie ufaj nikomu. A szczególnie kobiecie!".

Milla Jovovich z uznaniem wypowiada się o swojej bohaterce: "Postrzegam ją jako jedną z najbardziej nowoczesnych literackich postaci kobiecych. Jest niezwykle inteligentna, nie jest z nikim związana, obraca się w męskim świecie i wyrobiła tam sobie odpowiednią reputację. Potrafi funkcjonować w różnych światach, społeczeństwach i zawsze uchodzi jej to na sucho". Ciekawe czy takich samych forteli aktorka używa na co dzień?

Fabuła filmu w reżyserii Paula W.S. Andersona opowiada o trójce sławnych muszkieterów - Atosie, Portosie i Aramisie, którzy zostają odsunięci w cień za sprawą spisku tajemniczej Milady (Milla Jovovich). Trzy lata później do Paryża przyjeżdża młody chłopak o nazwisku D'Artagnan, gdzie dołącza do słynnych szermierzy. W tym samym czasie przebiegły kardynał Richelieu (Christoph Waltz) planuje spisek w celu zdobycia królewskiej korony. Pomaga mu w tym Milady oraz niegodziwy Buckingham (Orlando Bloom). Jedynie trzech muszkieterów, wraz z nowym i niezwykle utalentowanym kompanem, jest w stanie zapobiec katastrofie i ocalić wiszący na włosku pokój z Anglią.

Kto jest kim w "Trzech muszkieterach"? Czytaj więcej!

"Dla mnie 'Trzej muszkieterowie' to klasyczna, napakowana akcją powieść, która oferuje tyle rozrywkowej treści, iż nie można przestać jej czytać! Dumas był fantastycznym pisarzem, każdy rozdział pozostawia czytelnika w oczekiwaniu na więcej. Uczestniczyłam w tym projekcie od samego początku, kiedy Paul zaczął pracować z Andrew Daviesem nad scenariuszem. Milady to jedna z moich ulubionych postaci literatury historycznej. Bardzo się cieszę, że Paul postanowił pójść z filmem w nieco innym kierunku niż zazwyczaj, dzięki temu mogłam zagrać tak ikoniczną postać" - przyznała Jovovich, prywatnie żona reżysera.

Trójwymiarowa ekranizacja słynnej powieści Aleksandra Dumasa trafi na ekrany polskich kin 14 października. w obsadzie obrazu znaleźli się również: Orlando Bloom, Mads Mikkelsen, Christoph Waltz oraz Matthew Macfayden, Ray Stevenson, Luke Evans i - w roli D'Artagnana - Logan Lerman.


Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Zastanawiasz się, jak spędzić wieczór? A może warto obejrzeć film? Sprawdź nasz repertuar kin!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje