Najlepsze filmy z motywem taxi - top 7
Taksówkarze pojawiali się w wielu filmach. Niektórzy z nich byli bohaterami filmów sensacyjnych, inni komediowych, a niektórzy zostali obsadzani w dramatycznej fabule. Oto 7 filmów i seriali, w których wykorzystano motyw taxi.
Film Martina Scorsese przedstawia los Travisa Bickle’a, weterana wojennego, który zatrudnił się jako tytułowy taksówkarz. Wydarzenia z przeszłości sprawiają, że Bickle postanawia rozprawić się z bandytami, którzy terroryzują miasto. Produkcja sprzed ponad 30 lat nadal trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty.
Polski serial Stanisława Barei śmieszy do dziś. Brawurowa rola Ewy Błaszczyk, która wcieliła się w Katarzynę Piórecką, to główny atut produkcji. Piórecka przebiera się ze mężczyznę, by móc pracować jako taksówkarz i jednocześnie nawiązuje romans ze swoim zmiennikiem, Jackiem Żytkiewiczem.
Film Luca Bessona jest osadzony w nieokreślonej przyszłości. Korben Dallas, latający taksówkarz z futurystycznego miasta, spotyka przybyszkę z kosmosu, dziewczynę o imieniu Leeloo. Połączy ich gorące uczucie oraz zadanie ocalenia świata przed najeźdźcami z innej planety.
Francuska komedia opowiada o taksówkarzu Danielu, który uwielbia ryzykowną i szybką jazdę. Ciekawe jakich aplikacji mobilnych używałby w 2019 roku? Daniel pomaga policjantowi w powstrzymaniu gangu z Niemiec, wyspecjalizowanego w kradzieżach sportowych samochodów. Dobra zabawa gwarantowana dzięki scenariuszowi autorstwa Luca Bessona.
Bohaterem serialu jest Michael Olshansky, były policjant, który został zwolniony z pracy za przyjmowanie łapówek od przestępców. Po utracie zatrudnienia zaczął jeździć na taksówce, jednak chęć pomocy ludziom sprawiła, że w wolnych chwilach pracuje jako prywatny detektyw.
Polski film opowiada o losach czterech kobiet, które zmagają się z różnymi problemami miłosnymi. Każda z nich jednej nocy zamawia kurs z tym samym taksówkarzem, którego pasjonują zjawiska paranormalne.
Produkcja jest historią koreańskiego taksówkarza Kima, dla którego po śmierci żony liczą się wyłącznie żona i dziecko. Kim obserwuje uliczne manifestacje przeciwko wojskowej dyktaturze oraz jest świadkiem wprowadzanego stanu wojennego. Jego losy splatają się z Jürgenem Hinzpeter’em, niemieckim dziennikarzem, który wynajmuje taksówkę Kima, by dotrzeć do Gwangju. Reporter nagrywa materiały deprecjonujące rząd i robi wszystko, by wywieźć je z ogarniętego zamieszkami miasta.