Reklama

Miłość w filmowym świecie: Joanna Jędryka i Krzysztof Chamiec

On uchodził za bożyszcze kobiet, ona była piękną, młodą rozwódką. Spotkali się w pracy i szybko zapałali do siebie uczuciem. Niestety ich miłość nie przetrwała. Co podzieliło Joannę Jędrykę i Krzysztofa Chamca?

Joanna Jędryka przed laty była określana mianem "polskiej Audrey Hepburn". Posiadała wrodzoną klasę, wdzięki i talent, choć sama twierdziła, że jest wycofana i nieśmiała. Z kolei Krzysztof Chamiec był elegancki, męski i pewny siebie. Reżyserzy obsadzali go w rolach królów i dowódców, a kobiety marzyły, że spędzi z nimi resztę życia. 

Joanna Jędryka miała dość burzliwe życie uczuciowe. Mając 20 lat wyszła za mąż za Stanisława Jędrykę (reżysera "Stawiam na Tolka Banana", czy "Podróży za jeden uśmiech"). Para rozwiodła się po pięciu latach. 

Reklama

W wywiadzie dla "Super Expressu" mówiła: "Byłam 20-letnią studentką, gdy wyszłam za mąż. Podobaliśmy się sobie i nie miałam nic przeciwko temu. Ale właściwie małżeństwo spędziliśmy w pracy. Ja studiowałam, on robił dużo filmów. A potem, najprościej mówiąc, on spotkał swoją starą miłość".

Joanna Jędryka i Krzysztof Chamiec

W 1965 absolwentka łódzkiej filmówki otrzymała etat w teatrze im. Stanisława Jaracza w Łodzi, gdzie występował już Krzysztof Chamiec. Szybko zwrócił uwagę na atrakcyjną i utalentowaną młodą aktorkę. Oboje byli już wtedy rozwodnikami. Koleżeńska relacja szybko przerodziła się w poważniejsze uczucie. Chamiec cieszył się ogromnym zainteresowaniem kobiet, a Jędryce imponowało, że wybrał właśnie ją. 

Zobacz również: Krzysztof Chamiec: O jego miłosnych podbojach krążyły legendy

Kiedy się związali, aktorka wiedziała, że nie cieszył się zbyt dobrą reputacją (określano go nawet mianem damskiego boksera). Różnica wieku między nimi wynosiła 10 lat. 

Na łamach "Super Expressu" Joanna Jędryka mówiła: "Wiedziałam o jego sprawkach, a mimo to zdecydowałam się na ślub. Bo wydawało mi się, że te opowieści to przesada. 'Może inne kobiety pozwalały mu górować nad sobą, ale ja nie pozwolę' - mówiłam sobie. Poza tym pociągała mnie jego pewność siebie. Był przebojowy, miał luz, taką nonszalancję wobec życia. Ja tego nie miałam. Nigdy mnie nie uderzył, choć raz zwinął dłoń w pięść. 'Pamiętaj, Krzysiu, twój pierwszy fałszywy krok będzie ostatnim'" - powiedziałam wtedy. Był wściekły, ale odważył się tylko na rzucenie kapciem w okno". 

Chamiec co prawda nigdy nie podniósł ręki na swą drugą żonę, ale często ją zdradzał, a swoich kochanek nawet nie próbował ukrywać. Gdy powiedziała mu, że odchodził, nie mógł uwierzyć, że jest do tego zdolna aż do momentu, gdy otrzymał wezwanie na rozprawę rozwodową. 

"Było to smutne i trudne małżeństwo" - podsumowała swój związek aktorka w rozmowie z Pomponikiem. 

Obecnie Joanna Jędryka jest żona Jerzego Chociłowskiego (reportera i tłumacza; autora książek "Siedem spotkań z Azją", "Bronisława Piłsudskiego pojedynek z losem"). Krzysztof Chamiec zmarł w 2001 roku.  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Joanna Jędryka | Krzysztof Chamiec

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy