Reklama

Reklama

Michał Koterski: Najtrudniejsza rola

Michał Koterski należy do najbarwniejszych postaci polskiego show-biznesu. Zaczynał w kultowych filmach swojego taty, Marka Koterskiego, z miejsca przechodząc do historii kinematografii. Jego życie i kariera były pełne wzlotów i upadków. 21 stycznia na ekrany kin wejdzie film "Gierek", w którym Koterski wystąpił w roli pierwszego sekretarza. Jak poradził sobie z tym aktorskim wyzwaniem?

Akcja filmu "Gierek" obejmie lata od 1970 do 1982, czyli okres, kiedy Edward Gierek był pierwszym sekretarzem KC PZPR. Potem został odsunięty od władzy. 

Michał Koterski, który specjalnie dla roli przytył aż 17 kilogramów, nazwał film "jedną z najpiękniejszych a zarazem najtrudniejszych przygód filmowych w moim życiu". 

Obok Michała Koterskiego i Małgorzaty Kożuchowskiej, w filmie zobaczymy też Rafała ZawieruchęCezarego Żaka (Leonid Breżniew), Jana Frycza (prymas Wyszyński), Ewę ZiętekKubę Józefowicza, Nicole Bogdanowicz, Phillipe'a Tłokińskiego, Klaudię Halejcio oraz Natalię Lesz.

Reklama

Za reżyserię filmu odpowiedzialni są bracia Michał i Wojciech Węgrzynowie ("Proceder"). Scenariusz napisali Rafał Woś, Michał Kalicki i Krzysztof Tyszowiecki, którzy współpracowali już z braćmi Węgrzyn przy poprzednim projekcie .

Syn Edwarda Gierka, Adam Gierek skomentował nową produkcję na spotkaniu w Dąbrowie Górniczej, które odbyło się w rocznicę śmierci Edwarda Gierka. Obecni byli także producenci Global Studio, Janusz Iwanowski i Jolanta Owczarczyk, jak również aktorzy występujący w filmie Michał Koterski i Rafał Zawierucha.

Michał Koterski: Kariera

42-letni Michał Koterski jest synem reżysera Marka Koterskiego i Iwony Ciesielskiej. Jest także bratem stryjecznym Macieja Koterskiego, grającego postać Piotrusia Wolańskiego w filmach "Kogel-mogel" i "Galimatias, czyli kogel-mogel II". Ukończył XXI LO w Łodzi. Studiował scenopisarstwo w Warszawskiej Szkole Filmowej. 

Zasłynął dzięki rolom w filmach swojego ojca, gdzie grał Sylwka, syna Adama Miauczyńskiego ("Ajlawju", "Dzień świra""Wszyscy jesteśmy Chrystusami"). 

Michał Koterski zagrał także w kilkunastu innych filmach, były to m.in. takie obrazy jak: "Superprodukcja" (2002) Juliusza Machulskiego, "Rezerwat" (2007) Łukasza Palkowskiego, "Śniadanie do łóżka" (2010) Krzysztofa Langa czy "Baby są jakieś inne" (2011) Marka Koterskiego (tym razem w filmie swojego ojca wcielił się w postać kasjera). 

Ostatnio zagrał m.in. w komedii gangsterskiej "Krime Story. Love story", komedii "Swingersi" i wspomnianym wyżej filmie "Gierek". W drugiej połowie 2022 roku zobaczyć będzie można go także w produkcji Polsatu "Miłość na cztery łapy". Jako aktor dubbingowy swojego głosu użyczył m.in. w "Jeżu Jerzym" (jako Zenek).

Michał Koterski: Nawrócenie i walka z uzależnieniem

29 grudnia 2020 roku, w dniu swoich 41. urodzin, Michał Koterski pochwalił się, że od roku nie pali papierosów, co uważał za najlepszy prezent, jaki mógł sobie sprawić. Aktor jest przekonany, że sprzyjała mu siła wyższa. Dokładnie rok wcześniej w Medjugorie modlił się do Maryi o pomoc w rzuceniu palenia.

Kilka dni wcześniej aktor przyznał, że 4 grudnia minęło sześć lat, od kiedy odstawił alkohol i inne używki. I stwierdził, że to było najlepsze sześć lat w jego życiu - zarówno pod względem duchowym, prywatnym, jak i zawodowym. W wyrwaniu się ze szponów nałogów pomogła mu religia. Na przemianę Koterskiego wpływ ma też to, że znalazł miłość - jest w  związku z Marcelą Leszczak, finalistką 3. edycji "Top Model", z którą ma syna Fryderyka. Choć para zaliczyła kilka rozstań i powrotów, wiele wskazuje że zakochani w końcu odnaleźli szczęście. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Michał Koterski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy