Reklama

Reklama

Marta Żmuda Trzebiatowska cierpi na nieuleczalną chorobę!

Marta Żmuda Trzebiatowska poinformowała, że zmaga się chorobą Hashimoto. Aktorka przyznaje, że ten rodzaj zapalenia tarczycy nasila się u niej, kiedy dużo pracuje, mało śpi i nie pilnuje tego, co je. Wcześniej o tym samym schorzeniu opowiedziały Maffashion, Julia Wieniawa czy Joanna Krupa.

Marta Żmuda Trzebiatowska na planie serialu "Blondynka"

"Od lat borykam się z chorobą, która czasami uprzykrza mi życie. Chyba pierwszy raz dzielę się tym z Wami, bo wiem, że dotyczy to wielu z Was. Jednym z objawów jest pogarszający się stan skóry przez zachwianą gospodarkę hormonalną, niedobory antyoksydantów oraz obniżoną odporność" - rozpoczęła swój wpis na Instagramie Marta Żmuda Trzebiatowska

"Hashimoto, bo o tej podstępnej chorobie mowa, to moja codzienność. W okresach, kiedy dużo pracuję, mało śpię i nie pilnuję tego, co jem, zawsze w pierwszej kolejności cierpi moja skóra, która jest papierkiem lakmusowym w moich zmaganiach z Hashimito" - wyznała aktorka we wpisie, w którym reklamuje produkty do pielęgnacji skóry. 

Reklama

Hashimoto - przyczyny i objawy

Problemy z suchą skórą, wypadanie włosów, tycie, uczucie senności, ale także apatia, a wręcz stany depresyjne to tylko niektóre z objawów, jakie wiążą się z Hashimoto, przewlekłym zapaleniem tarczycy. Przyczyny choroby nie są znane.

Szczególnie narażone są na nią osoby żyjące w dużym stresie. Często leczenie trzeba kontynuować do końca życia. Pierwsze cztery przypadki tej choroby opisał w 1912 roku japoński chirurg pracujący w Berlinie, Hakaru Hashimoto, stąd nazwa tego schorzenia. 

Zobacz również:

Marta Żmuda Trzebiatowska: Kobieta tornado 

Gwiazdy, które wzięły ślub w tajemnicy 

Marta Żmuda Trzebiatowska: Najgrubsza w klasie 

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Marta Żmuda Trzebiatowska | hashimoto

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje