Reklama

Reklama

​Liam Hemsworth: Miłość na planie ​

​Liam Hemsworth jest australijskim aktorem, który posiada angielskie, niemieckie, irlandzkie i szkockie pochodzenie. Widzowie mogą go pamiętać choćby z roli Jake'a Morrisona w filmie "Dzień Niepodległości: Odrodzenie". Polsat Film przypomni superprodukcję w sobotę o 21:00. Z tej okazji wspominamy istotne momenty w karierze przystojnego aktora.

LIAM

W 2016 roku Hemsworth pojawił się w sequelu kultowej superprodukcji "Dzień Niepodległości: Odrodzenie" (2016). Film jest kontynuacją przeboju z 1996 roku w reżyserii twórcy pierwowzoru - Rolanda Emmericha ("Gwiezdne wrota", "Pojutrze"). 

Od ostatniej inwazji Obcych na kulę ziemską minęło 20 lat. Z wykorzystaniem pozostawionych przez przybyszy technologii, ludziom udało się stworzyć dla Ziemi potężny system obronny. Kosmici postanowili jednak teraz powrócić i ponownie spróbują przejąć naszą planetę. 

Zbliża się 4 lipca i święto narodowe Ameryki, gdy dr David Levinson (Jeff Goldblum - "Park Jurajski", "Grand Budapest Hotel") znajduje w Afryce wrak statku kosmicznego. Ku swojemu przerażeniu naukowiec odkrywa, że przybysze nadali sygnał SOS. W tym samym czasie były prezydent USA, Thomas Whitmore (Bill Pullman - znany z pierwszej części tego przeboju kinowego) zaczyna odbierać telepatyczne wiadomości z kosmosu. Wkrótce potem ponure przeczucie wydaje się potwierdzać, gdy gigantyczne statki kosmitów nadlatują i obracają w gruzy największe metropolie. 

Tym razem siła ataku z kosmosu jest dwa razy większa i wkrótce los świata wydaje się przesądzony. Do akcji rusza eskadra bojowa. Czy pilot-zawadiaka Jake Morrison (Liam Hemsworth) i jego koledzy zdołają odeprzeć atak Obcych? Ludzkość może ocalić tylko ponowne zjednoczenie!

Reklama

Liam Hemsworth i Miley Cyrus

Liam Hemsworth rozpoczynał aktorską karierę od występów w telewizyjnych produkcjach. Największą popularność przyniosła mu rola w australijskiej telenoweli "Sąsiedzi". Na dużym ekranie zaistniał w przeboju science fiction w reżyserii Aleksa Proyasa "Zapowiedź" (2009).

Popularność u młodej publiczności zdobył występem w "Ostatniej piosence" (2010), gdzie stworzył ekranowy duet ze wschodzącą gwiazdką Disneya - Miley Cyrus. Znajomość z planu filmowego przeniosła się na prywatny grunt, a australijski przystojniak i amerykańska piosenkarka szybko stworzyli jeden z najgorętszych związków w Hollywood. Po trzech latach znajomości, w czerwcu 2012 roku, para ogłosiła zaręczyny, jednak zamiast do ślubu doszło do... rozstania.

To jednak nie koniec. W styczniu 2016 roku pojawiły się pogłoski, że Hemsworth i Cyrus znów zaczęli się spotykać, a w październiku piosenkarka potwierdziła w programie Ellen DeGeneres, że znów są zaręczeni. Ostatecznie para wzięła ślub w swoim domu w Nashville 23 grudnia 2018 roku, ale sielanka nie trwała długo. 10 sierpnia 2019 roku Cyrus ogłosiła, ze wraz z aktorem zdecydowali się na separację, a jedenaście dni później Hemsworth złożył wniosek o rozwód. Jako powód podał "różnice nie do pogodzenia".

Liam Hemsworth: Młodszy brat

"Liam ma prezencję i charyzmę heroicznego bohatera, a przy tym wielką naturalność" - mówił producent filmu "Igrzyska śmierci" (2012), John Kilik. W ekranizacji powieści Suzanne Collins Hemsworth wcielił się w postać Gale'a, najlepszego wieloletniego przyjaciela Katniss (Jennifer Lawrence) z Dystryktu 12. 

W międzyczasie Hemswortha oglądaliśmy u boku Dwayne'a Johnsona w sensacyjnym obrazie "Empire State: Ryzykowna gra" (2013) Dito Montiela, a także w thrillerze "Paranoja" (2013) Roberta Luketica.

Starszymi braćmi Liama Hemswortha są: znacznie bardziej utytułowany Chris, którego widzowie mogą kojarzyć z tytułowej roli w serii filmów o "Thorze" i kolejnych odsłon "Avengersów" oraz Luke, także aktor. Nie wszyscy wiedzą, że zanim Chris otrzymał rolę komiksowego superbohatera w filmie Kennetha Branagha, to Liam poleciał do Hollywood na zdjęcia próbne do produkcji Marvela. Przegrał jednak rywalizację ze starszym bratem.

W 2009 roku Hemsworth miał zagrać u boku Sylvestra Stallone'a w filmie "Niezniszczalni", jednak jego bohater został wykreślony ze scenariusza. Młody aktor pojawił się jednak w zrealizowanym w 2012 roku sequelu, wcielelając się w postać Billy'ego the Kida - nowego w bandzie tytułowych najemników.

"Jest przystojny, charyzmatyczny i posiada iście magnetyczny urok osobisty" - mówiła producentka filmu "Paranoja" (2013), Alexandra Milchan. Hemsworth zagrał tam wschodzącą gwiazdę międzynarodowej korporacji technologicznej. "Wygląda jak ktoś, kto w rzeczywistości wspina się właśnie na sam szczyt i doskonale się z tym czuje, ale jednocześnie wyznaje mocny kodeks moralny, dzięki któremu będzie później w stanie postawić się systemowi. Liam ma na twarzy wypisaną wielką dojrzałość, no i jest prawdziwym zawodowcem, wyznającym staromodny etos pracy" - dodawała Milchan.

W 2015 roku aktor pojawił się u boku Johna Malkovicha w "Miasteczku Cut Bank", gdzie wcielił się w marzącego o wyprowadzce z tytułowej mieściny chłopaka, który staje się świadkiem morderstwa i przypadkiem je nagrywa. Rok później pojawił się u boku Kate Winslet w australijskim komediodramacie "Projektantka".

W westernie "Pojedynek" (2016) aktor stanął w szranki ze znanym sobie z "Igrzysk śmierci" Woodym Harrelsonem. Wystąpił także w komedii Netfliksa "Jak romantycznie!" (2019) oraz filmie akcji "Killerman" (2019). 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje