Reklama

Reklama

Leslie Phillips nie żyje. Brytyjski aktor miał 98 lat

Leslie Phillips, brytyjski aktor znany m.in. z filmów "Pożegnanie z Afryką", "Lara Croft: Tomb Raider" i serii "Cała naprzód", zmarł 7 listopada w wieku 98 lat.

Leslie Phillips zmarł po długiej chorobie. Informację o śmierci aktora podał dziś jego agent, Jonathan Lloyd. 

Agent przekazał, że gwiazdor "odszedł spokojnie, we śnie". Aktor pozostawił po sobie pogrążoną w żałobie żonę, 63-letnią Zarę Carr. Para pobrała się, gdy Philips miał 89 lat. 

Leslie Phillips: Niezwykła biografia

Leslie Phillips jako 19-latek walczył w drugiej wojnie światowej (urodził się 20 kwietnia 1924 roku w Londynie). Po zmaganiach na froncie skupił się na karierze aktorskiej, która trwała przeszło 80 lat. W tym czasie gwiazdor wystąpił w ponad 200 filmach, pojawiał się także w serialach i słuchowiskach. 

Reklama

Phillips grał też w superprodukcjach. Widzowie mogli zobaczyć go m.in. w takich filmach jak: "Pożegnanie z Afryką""Imperium Słońca", czy "Lara Croft: Tomb Raider". 

Był także ważnym ogniwem uniwersum Harry'ego Pottera - podkładał głos Tiarze Przydziału w pierwszym i drugim filmie ("Harry Potter i Kamień Filozoficzny""Harry Potter i Komnata Tajemnic"). 

"Jest nam niezmiernie smutno słyszeć o odejściu wspaniałego Leslie Phillipsa, który w filmach o Harrym Potterze użyczył głosu Tiarze Przydziału z tak niepowtarzalnym dowcipem i stylem" - czytamy na oficjalnym profilu produkcji na Twitterze. 

Aktor został nagrodzony Orderem Imperium Brytyjskiego. Od 2013 roku przebywał na emeryturze.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Leslie Phillips | Harry Potter

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy