Reklama

"Kurczak Mały": Stuhr i Cugowski

Maciej Stuhr ("Pogoda na jutro", "Przedwiośnie") użyczy swego głosu tytułowemu bohaterowi najnowszej produkcji Disney'a "Kurczak Mały". W polskiej wersji językowej będzie można usłyszeć także m.in. Cezarego Pazurę i Hannę Śleszyńską. W warszawskim Studio Buffo zakończyły się właśnie prace nad polską wersją piosenek do filmu. Utwór "Ten mały błąd" śpiewa Piotr Cugowski - frontman zespołu "Bracia" i syn Krzysztofa Cugowskiego z "Budki Suflera".

W oryginale utwór "One Little Slip" wykonuje zespół Barenaked Ladies. Polski tekst piosenki napisała Małgorzata Szpitun.

Reklama

"Praca przy piosence do tego filmu to zupełnie co innego, niż robię na co dzień. Musiałem przekazać zupełnie inne emocje, posługiwać się innymi środkami wyrazu, inaczej dysponować głosem. Włożyłem w ten utwór swego rodzaju lekkość, a że zazwyczaj posługuję się inną estetyką, więc to nie było łatwe zadanie. Czy długo się zastanawiał nad podjęciem wyzwania? Wydawać by się mogło, że jedyne, co nas łączy z Kurczakiem Małym, to kogucik na głowie. Mimo to, nie widzi wyraźnej sprzeczności między wizerunkiem artysty hard-rockowego i udziałem w polskiej wersji filmu Disney'a. To moje pierwsze tego typu doświadczenie, nie wiem, czy je kiedyś powtórzę. Tym razem zadecydowała renoma i fenomen filmów Disney'a: one są po prostu niepowtarzalne. To właśnie sprawiło, że nie była to trudna decyzja" - powiedział Cugowski o swojej pracy.

Oprócz Macieja Stuhra w nagraniach polskiej wersji językowej wzięli udział m.in. Cezary Pazura (Speck Zawiotki), Hanna Śleszyńska (Luśka Kuperczak), Andrzej Grabowski (Buck "Asior" Gdaka), Agata Kulesza (Zyta Kita), Marcin Troński (Profesor Owczykłak).

Autorem polskich dialogów do filmu jest Bartosz Wierzbięta.

Ten film to historia Kurczaka Małego, wyszydzanego przez wszystkich za to, że spadające mu na głowę żołędzie wziął za kawałki nieba. Upokorzony Kurczak bardzo chciałby odzyskać utracony szacunek otoczenia. I niemal mu się to udaje, ale wtedy rzeczywiście kawałek nieba ląduje mu na głowie. Wszystkie stworzenia wpadają w panikę. Kurczak Mały wraz z grupą przyjaciół postanawia ruszyć na ratunek światu, którego los zależy teraz od świnki, rybki, kaczki oraz niewyrośniętego kurczaka.

"Kurczak Mały" pojawi się na ekranach polskich kin 11 listopada.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Maciej Stuhr | Disney | film | utwór | kurczak | stuhr | Cugowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje