Reklama

Reklama

Kulesza i Smarzowski: To miły moment

Tegoroczna gala wręczenia polskich nagród Filmowych Orły 2012 należała do "Róży". Film Wojciecha Smarzowskiego zdobył w sumie aż siedem nagród. Razem z reżyserem cenną statuetkę odebrała także Agata Kulesza, odtwórczyni roli tytułowej.

Tegoroczna gala odbyła się 19 marca w Teatrze Polskim, w Warszawie.

Film Wojciecha Smarzowskiego zdobył statuetkę w najważniejszych kategoriach: film, reżyseria, scenariusz, główna rola kobieca oraz nagroda publiczności.

- Tak jakoś się ułożyło, że Orły 2012 należą do "Róży". To jest ogromna satysfakcja wygrać, choć tak naprawdę te Orły nic nie zmienią, moje życie będzie takie same - mówi reżyser w rozmowie z Interia.tv.

Wojciech Smarzowski przyznaje, że obraz Agnieszki Holland "W ciemności" jest niesamowity i że w tym roku było parę dobrych polskich filmów. Jednocześnie z uśmiechem podkreśla, że największą nagrodą dla niego są "złote miny" ekipy, z którą pracował na planie.

Reklama

- To bardzo miły moment i wyróżnienie dla nas wszystkich. Te Orły... mają swoją wagę.

To nie pierwsza nagroda Wojciecha Smarzowskiego na tym festiwalu. Jego "Dom zły" dostał w 2010 roku Orła Nagrodę publiczności, natomiast w 2005 "Wesele" otrzymało łącznie siedem Orłów, w tym m.in. za najlepszy film, reżyserię, scenariusz.


Agata Kulesza okazała się najlepszą aktorką pierwszoplanową. Aktorka wyznała po gali w rozmowie z Interia.tv, że ta nagroda jest dla niej "bardzo ważna".

- Wszystkie chwile na planie kształtują mnie nie tylko jako aktorkę, ale również jako człowieka. "Róża" jest dla mnie najważniejszym filmem, jaki do tej pory zrobiłam - powiedziała aktorka tuż po gali wręczenia Orłów.

Agata Kulesza w obrazie Wojciecha Smarzowskiego zagrała wdowę po niemieckim żołnierzu, prześladowaną przez rosyjskich szabrowników i to właśnie ta kreacja okazała się najlepsza na tegorocznym festiwalu. Nagrodę odebrała z rąk Bogusława Lindy.

- Orzeł jest ciężki i może się zakurzyć, ale myślę, że będzie mi pomagał, by zachować aktorską świeżość - śmiała się Agata Kulesza, jednocześnie dodając - Nigdy nie tracę zimnej krwi w takich sytuacjach, ale dzisiaj straciłam i jestem wzruszona.

Oprócz niej, w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa, nominowane były Roma Gąsiorowska ("Ki") oraz Agnieszka Grochowska ("W ciemności").


Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje