Reklama

Reklama

Klara Williams nagrodzona za najlepszy debiut aktorski

Zarząd Sekcji Krytyków Teatralnych Związku Artystów Scen Polskich (ZASP) przyznał Nagrodę im. Andrzeja Nardellego za najlepszy debiut aktorski w sezonie 2020/21 w teatrach dramatycznych aktorce Klarze Williams z Teatru Śląskiego w Katowicach - poinformowano w czwartek na FB ZASP-u.

Klara Williams

Jak wyjaśniono, Klara Williams została nagrodzona "za rolę Oleńki w spektaklu 'Potop' Henryka Sienkiewicza w reżyserii Jakuba Roszkowskiego, zagranego na deskach Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach".

Poinformowano, że wręczenie Nagrody im. Andrzeja Nardellego odbędzie się 31 stycznia 2022 r. o godz. 12 w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie (ul. Jazdów 1).

Kim jest Klara Williams?

Klara Williams urodziła się 5 czerwca w 1992 r. Jest absolwentką Wydziału Aktorskiego Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie - Filii we Wrocławiu. Wcześniej przez dwa lata uczyła się w Studium Musicalowym Capitol we Wrocławiu.

Reklama

W 2014 r. na Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu zdobyła wyróżnienie za interpretację piosenki "Youkala" Kurta Weilla. W 2018 r. otrzymała wyróżnienie na 36. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę w spektaklu "Niewina" w reż. Pawła Miśkiewicza.

Klara Williams była jedną z uczestniczek ostatniej edycji programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". W lipcu dołączyła do obsady serialu "Pierwsza miłość".

Zobacz również:

Najważniejszy film roku wchodzi do kin!

Odkryta przez Polaka! To jemu zawdzięcza wielką karierę

Gwiazda złożyła nietypową obietnicę. Po latach żałuje?

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Klara Williams

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje