Reklama

Kinomani finansują przylot reżysera do Polski

Tego jeszcze nie było: miłośnicy kina postanowili uzbierać pieniądze na przylot do Polski reżysera filmu. Amerykański niezależny twórca Kyle Smith miałby odwiedzić nasz kraj podczas polskiej premiery jego filmu "Blue Highway".

Oficjalnym ambasadorem akcji: Sprowadźmy reżysera na premierę "Blue Highway" jest Tomasz Raczek.

Reklama

Kyle Smith robi filmy za własne pieniądze. Jego drugi obraz "Blue Highway" miał światową premierę na American Film Festival we Wrocławiu w październiku 2013. 7 marca obraz trafi do kin w Polsce dzięki GoTo Films - nowej, niszowej firmie dystrybucyjnej, założonej z miłości do tego filmu.

Jak mówi Gosia Kuzdra z GoTo Films, Kyle jest pasjonatem kina, kocha podróże i ma polskie korzenie. Bardzo chciałby przyjechać na premierę swojego filmu do Polski i spotkać się w kilku miastach z publicznością, porozmawiać o kinie i o życiu - tak jak robią to bohaterowie jego filmu.

"Ten film powstał z wielkiej pasji do kina. Jego bohaterowie wyruszają w podróż na Zachód śladami swoich ulubionych postaci filmowych, odwiedzają miejsca, gdzie kręcone były filmy. Motywem przewijającym się przez całą ich podróż są filmowe zagadki. Kyle jest wspaniałą osobą i świetnym artystą. Uważam, że widzowie powinni go poznać" - przekonuje.

Akcję można wesprzeć za pośrednictwem serwisu PolakPotrafi.pl pod adresem polakpotrafi.pl/kyle.

Zebrane pieniądze GoTo Films przeznaczy na przelot reżysera z USA oraz jego pobyt w Polsce. Organizatorki przedsięwzięcia dodają, że na fanów dobrego kina, którzy chcieliby wesprzeć akcję czekają upominki, w tym fotosy z planu filmowego z autografem reżysera.


Najlepsze programy, najatrakcyjniejsze gwiazdy - arkana telewizji w jednym miejscu!

Nie przegap swoich ulubionych filmów i seriali! Kliknij i sprawdź nasz nowy program telewizyjny!

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: smith | Kyle Smith | Blue Highway

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje