Reklama

Reklama

"Kiedy się pojawiłaś", czyli Arya Stark w nowym wcieleniu

W ostatnich latach gatunek słodko-gorzkich filmowych opowieści o dojrzewaniu, z wątkiem miłosnym, a często i cieniem śmierci w tle, przeżywa rozkwit. Zwykle historie te bazują na bestsellerowych powieściach. Tym razem powstał film według oryginalnego scenariusza autorstwa irlandzkiego filmowca Fergala Rocka - "Kiedy się pojawiłaś" - na ekranach w Polsce od 1 marca.

Maisie Williams i Asa Butterfield w scenie z filmu "Kiedy się pojawiłaś"

Bezpośrednią inspiracją stał się dla scenarzysty film dokumentalny o umierającej na raka szesnastolatce. - Starałem się jednak jak najdalej uciec od sentymentalizmu, chciałem, by tekst był raczej nasycony swoistym humorem - zdradzał autor. - Nie było moim zamiarem wywoływanie przygnębienia. Wzorem były dla mnie takie filmy jak "Juno", "Miłość Larsa" czy "Mała Miss".

Z pewnością atutem filmu jest również obsada, złożona z młodych aktorów, choć już weteranów. Brytyjka Maisie Williams zdobyła ogromną popularność w serialu "Gra o tron", gdzie wciela się w Aryę Stark, ale nie należy zapominać, że wystąpiła w wielu innych produkcjach różnych gatunków, zaskakując swoją wszechstronnością. Wschodzącą gwiazdą jest partnerujący jej w "Kiedy się pojawiłaś" Asa Butterfield, także Anglik, którego kariera nabiera ostatnio rozpędu. Obecnie występuje w serialu Netfliksa "Sex Education", a pamiętamy go chociażby z "Chłopca w pasiastej piżamie" czy filmu Martina Scorsese "Hugo i jego wynalazek".

Reklama

Calvin (Butterfield) zmaga się ze skłonnością do hipochondrii. Będzie jednak musiał przezwyciężyć swoje lęki, gdy spotka nieuleczalnie chorą Skye (Williams). Dziewczyna ma plany, które chce zrealizować przed śmiercią i przekonuje Calvina, by jej w tym pomógł. Przyjaźń z ekscentryczną nastolatką zmieni chłopaka już na zawsze.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kiedy się pojawiłaś

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje