Reklama

Katarzyna Jungowska: To, o czym opowiadam, nie jest mi obce

Młoda, zdolna, odważna. Jej najnowszy film "Piąte: nie odchodź" zbiera już pierwsze nagrody na prestiżowych festiwalach, a to dopiero początek. Katarzyna Jungowska udowadnia, że nie jest tylko córką sławnej mamy, Grażyny Szapołowskiej. Skąd młoda reżyser czerpała inspiracje do swojej opowieści?

"Piąte: nie odchodź" to historia nastoletniej Romy (gra ją Michalina Olszańska), wychowywanej przez samotnego ojca (w tej roli Łukasz Simlat), który pomimo fizycznej bliskości, nie potrafi zbudować z córką bliskich relacji.

Reklama

Roma coraz bardziej buntuje się przeciwko niezauważającemu jej rodzicowi, a ten ucieka w pracę i nowy związek. Życie dziewczyny zmienia się wraz z pojawieniem się bezdomnego mężczyzny, z którym wydaje się łączyć ją szczególna więź.

W rolach głównych zobaczymy Daniela Olbrychskiego, Grażynę Szapołowską i Łukasza Simlata, oraz młodziutką Michalinę Olszańską, studentkę Akademii Teatralnej w Warszawie, która na ekranie zadebiutowała w 2014 roku w "Jacku Strongu" Władysława Pasikowskiego.

W rozmowie z "Galą" młoda reżyserka przyznała, że historia opowiedziana w jej filmie oparta była na autentycznych wydarzeń z jej życia. Kiedy była dzieckiem rozpadło się małżeństwo jej rodziców, a ją - podobnie jak główną bohaterkę filmu - wychowywała kochająca babcia.

"To, o czym opowiadam na ekranie, nie jest mi obce. Moi rodzice też się rozwiedli. Długo nosiłam w sobie tęsknotę i niespełnienie. Brakowało mi pełnego domu" - wyznała.

Dziś Katarzyna Jungowska wydaje się szczęśliwa i spełniona, zarówno zawodowo jak i prywatnie: "Mam rodzinę, córkę Karolinę i jestem w związku. Odnowiłam też relacje z tatą".

"Piąte..." to drugi film w dorobku Katarzyny Jungowskiej, za który młoda reżyserka zdążyła już zdobyć nagrodę "Perspektywa" im. Janusza Morgensterna za najbardziej obiecujący debiut. Jungowska, prywatnie córka aktorki Grażyny Szapołowskiej, jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Chcesz poznać lepiej swoich ulubionych artystów? Poczytaj nasze wywiady, a dowiesz się wielu interesujących rzeczy!

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje