Reklama

Reklama

Jean-Marc Vallée: Rodzina wydała oświadczenie w sprawie śmierci reżysera

Rodzina kanadyjskiego reżysera Jean-Marca Vallée opublikowała oświadczenie w sprawie śmierci twórcy oscarowego "Witaj w klubie". Przypomnijmy, że zmarł on nagle 25 grudnia w swoim domku w okolicach miasta Quebec w Kanadzie. Miał 58 lat.

Rodzina kanadyjskiego reżysera Jean-Marca Vallée opublikowała oświadczenie w sprawie śmierci twórcy oscarowego "Witaj w klubie". Przypomnijmy, że zmarł on nagle 25 grudnia w swoim domku w okolicach miasta Quebec w Kanadzie. Miał 58 lat.
Jean-Marc Vallée zmarł 25 grudnia w wieku 58 lat /Michael Tran/FilmMagic /Getty Images

Rodzina Jean-Marca Vallée, powołując się na wstępny raport koronera, stwierdziła, że okoliczności śmierci reżysera nie wskazują na udział osób trzecich. Badania wykluczyły także samobójstwo oraz zdiagnozowaną chorobę. Wciąż jednak nie podano oficjalnej przyczyny śmierci twórcy seriali "Wielkie kłamstewka" i "Ostre przedmioty".

Przypomnijmy, że rzecznik reżysera w rozmowie z "Hollywood Reporter" zasugerował, że przyczyną śmierci reżysera mógł był atak serca.

Nasz ojciec był wspaniałomyślnym, głęboko ludzkim człowiekiem, który żył pełnia życia " - napisali w oświadczeniu synowie reżysera.  "Chciał żyć tak długo, jak długo mógł pracować nad filmowymi projektami. Był źródłem inspiracji dla wielu i pozostał we wspomnieniach tych, którzy mieli przywilej z nim pracować, kochać go i doceniać jego rzemiosło" - dodali synowie  Vallée.

Reklama

Informację o śmierci reżysera potwierdził jego długoletni współpracownik, producent Nathan Ross. 

"Jean-Marc wspierał kreatywność, autentyczność i próby robienia rzeczy po swojemu. Był prawdziwym artystą i hojnym, kochającym facetem. Każdy, kto z nim pracował, dostrzegał jego talent i fakt, że miał wizję. Był dla mnie przyjacielem, partnerem kreatywnym i starszym bratem" - napisał Ross w oświadczeniu, cytowanym m.in. przez "The Hollywood Reporter" i "Variety". Jak podkreślił, choć Vallee odszedł, jego filmy pozostaną i będą żyć nadal.

Kim był Jean-Marc Vallée?

Jean-Marc Vallée urodził się 9 marca 1963 roku w Montrealu. Studiował w Ahuntsic College i na Uniwersytecie w Montrealu.

W 1992 roku jego pierwszy film krótkometrażowy "Stereotypy" otrzymał liczne nagrody na kilku festiwalach filmowych. Jego kolejne filmy krótkometrażowe, "Les Fleurs Magiques" (1995) i "Les Mots Magiques" (1998) także zdobyły wiele prestiżowych nagród.

W 1995 roku Jean-Marc Vallée wyreżyserował swój pierwszy film pełnometrażowy - "Czarna lista", który został w Quebecu najbardziej kasowym filmem roku i został nominowany do dziewięciu Genie Awards.

Po odniesieniu sukcesu Jean-Marc przeniósł się do Hollywood, gdzie wyreżyserował odcinek serialu "Strangers" i film "Los Locos" (1998) - western z Cubą Goodingiem Jr. w roli głównej.

W 2005 roku jego dramat "C.R.A.Z.Y." wywołał sensację, zarabiając w samym Quebecu niemal 6 milionów dolarów. Film zyskał też uznanie krytyków i został pokazany na wielu festiwalach filmowych.

Popularność wśród widzów przyniosły mu z kolei filmy "Młoda Wiktoria" (2009), "Witaj w klubie" (2013) czy "Dzika droga" (2014).

Ten drugi otrzymał sześć nominacji do Oscara, które zamienił na trzy statuetki. Gwiazdor produkcji Christian Bale został uznany najlepszym aktorem pierwszoplanowym, a Jared Leto drugoplanowym. Doceniono również charakteryzację.

Do Oscara nominowano również gwiazdy "Dzikiej drogi" - Reese Witherspoon oraz Laurę Dern.

Te same aktorki zagrały także u Valllee w telewizyjnym hicie "Wielkie kłamstewka" z 2017 roku, który dwa lata później doczekał się kontynuacji. Za reżyserię produkcji Vallee otrzymał nagrodę Emmy, a także statuetkę Amerykańskiej Gildii Reżyserów Filmowych.

Sukcesy święcił również jego kolejny serial - "Ostre przedmioty" (2018), z Amy Adams w roli głównej, adaptacja bestsellerowej powieści Gillian Flynn.

Ostatnim filmem Vallee była "Destrukcja", dramat z 2015 roku, w którym wystąpili Jake Gyllenhaal i Naomi Watts.

Zobacz również:

Relaks w święta w bikini. Młoda Polka pokazała ciało

Kiedy pogrzeb gwiazdora "Świata według Kiepskich"?

Nagi tors na urodziny! Nie do wiary, ile lat właśnie skończył

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jean-Marc Vallee

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL