Reklama

James Winburn nie żyje. Nosił maskę Michaela Myersa w "Halloween"

Nie żyje James Winburn, który jako dubler wcielał się w postać Michaela Myersa w kultowym slasherze Johna Carpentera z 1978 roku "Halloween". Miał 85 lat.

Nie żyje James Winburn, który jako dubler wcielał się w postać Michaela Myersa w kultowym slasherze Johna Carpentera z 1978 roku "Halloween". Miał 85 lat.
James Winburn /Gabe Ginsberg/FilmMagic /Getty Images

Doświadczony hollywoodzki kaskader zmarł w weekend z powodu pewnego problemu zdrowotnego - potwierdziło "Entertainment Weekly". Na ten moment przyczyna jego śmierci nie jest znana.

James Winburn był kaskaderem, noszącym maskę Michaela Myersa w końcowych sekwencjach "Halloween", w których zabójca zostaje zatrzymany przez dr Loomisa (Donald Pleasance) i znika po tym, jak został postrzelony i spada z balkonu.

Winburn powrócił jako kaskader kultowego zamaskowanego złoczyńcy również w "Halloween II" z 1981 roku.

Reklama

Firma zajmująca się organizacją wydarzeń i wystaw napisała, że Winburn uczestniczył w październikowej konwencji "For the Love of Horror".

Inna organizacja kongresowa, Monster-Mania Convention, udostępniła oświadczenie na Facebooku w niedzielę, że Winburn miał pojawić się na jednym z jej wydarzeń w listopadzie, ale wycofał się z powodu problemów zdrowotnych.

James Winburn: Kariera

Według IMDB James Winburn pracował jako kaskader i koordynator kaskaderów w 78 filmach i programach telewizyjnych w latach 1970-2005.

Oprócz występów jako Michael Myers w "Halloween", Winburn pracował także nad filmem Carpentera "Ucieczka z Nowego Jorku" z 1981 roku, a także nad oryginalnym filmem "Tron" z 1982 roku.

Seria Halloween zrodziła w sumie 13 filmów, z których najnowszy, "Halloween. Finał", ukazał się w październiku. Prawie 44 lata po oryginalnym filmie, który pojawił się w kinach 25 października 1978 roku.

Czytaj więcej: "Halloween. Finał": W dniu premiery kinowej film trafi też na streamingi

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama