Reklama

Reklama

James Michael Tyler nie żyje. Gwiazdor "Przyjaciół" miał 59 lat

Zmarł aktor James Michael Tyler, znany przede wszystkim z roli Gunthera w kultowym serialu "Przyjaciele". Miał 59 lat.

Zmarł aktor James Michael Tyler, znany przede wszystkim z roli Gunthera w kultowym serialu "Przyjaciele". Miał 59 lat.
James Michael Tyler /NBCU Photo Bank/NBCUniversal /Getty Images

James Michael Tyler chorował na raka prostaty, zdiagnozowanego w zaawansowanym stadium w 2018 roku. Odszedł w niedzielę w swoim domu w Los Angeles - poinformowała menedżerka artysty. W czasie choroby podejmował inicjatywy na rzecz zwiększenia świadomości społecznej dotyczącej profilaktyki nowotworowej.

Zmarł James Micheal Tyler. Gwiazdor "Przyjaciół" chorował na raka

Dla bliskich był "kochającym mężem, orędownikiem badań profilaktycznych w kierunku raka, miłośnikiem muzyki i kibicem futbolu amerykańskiego, a zwłaszcza drużyny Clemson Tigers" - przekazała mediom agentka aktora.

W latach 90. Tyler grał w serialach "Ja się zastrzelę" i "Sabrina, nastoletnia czarownica". W 1994 roku został obsadzony jako postać drugoplanowa w drugim odcinku "Przyjaciół". Szybko stał się najczęściej pojawiającym się na ekranie gościem serialu. Zagrał w 150 z 236 odcinków.

Reklama

Postać, w którą się wcielał, to Gunther - barista z kawiarni Central Perk podkochujący się w Rachel Green, granej przez Jennifer Aniston.

Tyler występował również w serialach "Hoży doktorzy" i "Modern Music". W 2012 roku zagrał samego siebie w serialu "Odcinki", którego gwiazdą wcielający się w Joeya Tribbianiego w "Przyjaciołach" Matt LeBlanc.

Ostatnio Tylera można było zobaczyć w specjalnym odcinku "Przyjaciół" o podtytule Spotkanie po latach". Aktor ze względu na chorobę nie mógł pojawić się w studiu nagrań, dlatego połączył się z prowadzącym program Jamesem Cordenem za pośrednictwem Zooma.

"To najbardziej pamiętne dziesięć lat mojego życia. Naprawdę, nie wyobrażam sobie wspanialszej przygody. Wszyscy byli fantastyczni, praca z nimi była czystą radością. Czułem się wyróżniony" - powiedział.

Czytaj więcej:

Karolina Szymczak zagra u boku Brada Pitta!

Joanna Kulig w filmie laureata Oscara! Ile zarabia w USA?

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film!

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: James Michael Tyler | Przyjaciele

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL