Reklama

Reklama

"Infinity Pool": To będzie najbardziej szokujący film 2023? [zwiastun]

Pojawił się pierwszy zwiastun nowego filmu Brandona Cronenberga "Infinity Pool". W głównych rolach w przeznaczonej dla dorosłej widowni produkcji zobaczymy Mię Goth ("X) i Alexandra Skarsgarda ("Wiking").

Pojawił się pierwszy zwiastun nowego filmu Brandona Cronenberga "Infinity Pool". W głównych rolach w przeznaczonej dla dorosłej widowni produkcji zobaczymy Mię Goth ("X) i Alexandra Skarsgarda ("Wiking").
Alexander Skarsgård i Mia Goth w filmie "Infinity Pool" /Neon /materiały prasowe

We wrześniu ogłoszono, że "Infinity Pool" otrzymał kategorię wiekową NC-17. Oznacza to, że będą mogli zobaczyć go jedynie widzowie powyżej osiemnastu lat. Z taką kategorią nie zgadza się jednak produkująca film firma NEON, która zamierza odwołać się od decyzji Motion Picture Association of America (MPA). 

Brandon Cronenberg, który zachwycił widzów swoim poprzednim filmem zatytułowanym "Possessor", od początku kariery porównywany jest do swojego ojca Davida. Wszystko za sprawą podobnej stylistyki jego filmów. Teraz porównań jest jeszcze więcej. W bogatej karierze Davida Cronenberga również trafił się film z kategorią wiekową NC-17. Był to "Crash: Niebezpieczne pożądanie" z 1996 roku.

Reklama

Przemoc i erotyka? "Infinity Pool" tylko dla dorosłych widzów

Zawężenie publiczności do widzów dorosłych zwykle mocno obniża szanse na kasowy sukces. Dlatego twórcy filmów, które dostają kategorię NC-17 najczęściej decydują się na wycięcie z nich najbardziej kontrowersyjnych fragmentów, by móc otrzymać niższą kategorię - R. Tak było niedawno w przypadku filmu "Spirala: Nowy rozdział serii Piła". Jego autorzy musieli go przemontować aż jedenastokrotnie, by uzyskać niższą kategorię wiekową.

Jak informuje portal The Playlist, powodem przyznania filmowi "Infinity Pool" kategorii NC-17 jest obrazowa przemoc i erotyczne treści. Z taką klasyfikacją nie zgadza się producent filmu Cronenberga, firma NEON, która zamierza złożyć odwołanie. Spodziewane jest jednak, że ten wniosek zostanie odrzucony. Tematyka, jaką poruszają w swoich dziełach obaj Cronenbergowie, to gotowy przepis na najwyższą kategorię wiekową.

"Infinity Pool": O czym opowie film?

Bohaterami filmu "Infinity Pool" są James i Em, para zakochanych przebywających właśnie na wakacjach. Resort, w którym je spędzają, zapewnia najlepsze możliwe wygody. Poza jego granicami czyhają jednak niebezpieczne, choć przyciągające miejsca - czytamy w oficjalnym opisie fabuły filmu Cronenberga. W głównych rolach występują w nim Mia Goth ("X"), Alexander Skarsgard ("Wiking") i Thomas Kretschmann ("Pianista").

"Infinity Pool" to drugi ostatnio tytuł, który dostał kategorię NC-17. Pierwszy z nich to "Blondynka" o Marilyn Monroe. Jednak w przypadku filmu kierowanego od razu na streamingi, wysoka kategoria wiekowa stanowi dużo mniejszą przeszkodę.

Światowa premiera "Infinity Pool" odbędzie się w styczniu 2023 roku w ramach festiwalu filmowego Sundance. Nie wiadomo jeszcze, kiedy obraz trafi do kinowej dystrybucji.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Brandon Cronenberg

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy