Reklama

"Infinite Storm": Nowy film Małgorzaty Szumowskiej w kinach od 27 maja

27 maja na ekrany polskich kin trafi najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej "Infinite Storm". W głównej roli zobaczymy Naomi Watts.

27 maja na ekrany polskich kin trafi najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej "Infinite Storm". W głównej roli zobaczymy Naomi Watts.
Naomi Watts w filmie "Infinite Storm' /Gutek Film /materiały prasowe

"Infinite Storm", pierwszy amerykański film Małgorzaty Szumowskiej, to zapierająca dech w piersiach i mrożąca krew w żyłach wyprawa w jedno z najbardziej niebezpiecznych górskich pasm świata, gdzie porywy wiatru sięgają 300 km na godzinę, a pogoda zmienia się nieustannie. To również opowieść o innych żywiołach: stracie, ryzyku i odwadze, która pozwala wyjść cało z najgorszej życiowej nawałnicy. Główną rolę w inspirowanym prawdziwą historią thrillerze zagrała hollywoodzka gwiazda Naomi Watts ("Niemożliwe", "Birdman", "Mulholland Drive"), w idealnych proporcjach łącząc kruchość z niezłomnością.

Reklama

Pam Bales (Naomi Watts), wyrusza na samotną wędrówkę na Górę Waszyngtona, najwyższe wzniesienie nieprzewidywalnych, targanych lodowatymi wichurami Gór Białych w amerykańskim stanie New Hampshire. Ta wyprawa to jej rytuał i sposób na poradzenie sobie z dramatycznymi wspomnieniami. I właśnie w dniu, w którym czuje się najsłabsza, będzie musiała wykazać się największą siłą: ktoś umrze, jeśli nie udzieli mu pomocy. Ale jeśli zdecyduje się pomóc, sama też może zginąć. "Infinite Storm" wciąga nas w sam środek monumentalnego pejzażu, szalejących żywiołów i ekstremalnych emocji. Przypomina, że piękno i groza bywają nierozłączne, a życiowe kryzysy są nieuniknione, tak jak gwałtowne załamania pogody. Poruszająca historia Pam Bales uczy, że warto stawiać im czoła i nigdy się nie poddawać.

"Infinite Storm": Małgorzata Szumowska o relacji człowieka z naturą

"Infinite Storm" z fantastycznymi zdjęciami Michała Englerta, to kolejny wspólny projekt tego reżysersko-operatorskiego duetu, mającego na koncie m.in. "Śniegu już nigdy nie będzie" i "Ciało". Ich najnowszy film, eksplorujący sytuację kryzysu, ale i relacje człowieka z naturą, porównywany bywa do takich opowieści o odwadze i nadziei, jak "Zjawa" czy "Grawitacja".

W filmie obok Naomi Watts zagrali m.in. Billy Howle, Denis O’Hare, Parker Sawyers i Elliot Summner. Autorem scenariusza zainspirowanego prawdziwą historią jest Joshua Rollins. Wśród producentów obrazu znaleźli się m.in. Naomi Watts (Jam Tart Films), Trudie Styler (Maven Screen Media), Dominika Kulczyk (dFlights) oraz Jacek Kulczycki, Magdalena Zimecka i Radosława Bardes (Studio Produkcyjne ORKA).

Polacy stanowili także trzon ekipy realizacyjnej "Infinite Storm": za pion zdjęciowy odpowiadał Michał Englert, za dźwięk - Marcin Jachyra, kostiumy - Katarzyna Lewińska, efekty specjalne na planie - Marek Subocz, dublerzy i kaskaderzy - Tomasz Krzemieniecki. Po polskiej stronie była też cała postprodukcja - czyli montażyści: Agata Cierniak i Jarosław Kamiński, a także efekty specjalne - Szymon Kania.

"Infinite Storm" w kinach od 27 maja.

Zobacz również:

Will Smith zrezygnował z członkostwa w Akademii Filmowej

Warren Beatty: Seksualna rewolucja i wpadka na Oscarach

Maria Kowalik: Aktorka, która została sprzątaczką

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Infinite Storm | Małgorzata Szumowska

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy