Reklama

"Indiana Jones 5": Phoebe Waller-Bridge zagra chrześnicę Jonesa. Co wiemy o jej postaci?

Wielokrotnie nagrodzona aktorka i scenarzystka, Phoebe Waller-Bridge pojawi się w najnowszej części "Indiany Jonesa". Wcieli się w postać chrześnicy Jonesa - Helen. Bohaterka nadal owiana jest wielką tajemnicą, lecz w sieci pojawiło się nowe zdjęcie promocyjne, które zdradza jak będzie wyglądać.

Wielokrotnie nagrodzona aktorka i scenarzystka, Phoebe Waller-Bridge pojawi się w najnowszej części "Indiany Jonesa". Wcieli się w postać chrześnicy Jonesa - Helen. Bohaterka nadal owiana jest wielką tajemnicą, lecz w sieci pojawiło się nowe zdjęcie promocyjne, które zdradza jak będzie wyglądać.
Phoebe Waller-Bridge /Jeff Kravitz/FilmMagic /Getty Images

"Indiana Jones 5": Co wiemy o filmie?

Na podstawie zdjęć z planu wiadomo, że przeciwnikami archeologa po raz kolejny będą naziści. Akcja filmu ma rozgrywać się pod koniec lat 60. ubiegłego wieku i mieć coś wspólnego z misją Apollo. Widzowie zobaczą też retrospekcje z wojennej przeszłości Indiany Jonesa. 

Na ich potrzeby komputerowo przygotowany zostanie wizerunek odmłodzonego bohatera, w którego rolę wciela się Harrison Ford. Niektóre przecieki z planu wprowadziły też sporo zamętu. Na fotografiach z planu widoczna była łódź wiosłowa starożytnych Rzymian.

Na obecną chwilę premiera filmu "Indiana Jones 5" zaplanowana została na 30 czerwca 2023 roku. Została ona ogłoszona przed wypadkiem, jakiemu na planie filmu uległ Harrison Ford. Z jego powodu zdjęcia po raz kolejny trzeba było przerwać. Ukończenie zdjęć do filmu już pod koniec lutego daje nadzieję na to, że data premiery już się nie zmieni. Gdy film będzie wchodził do kin, Harrison Ford będzie miał 81 lat.

Reklama

Piąta część cyklu rozpoczętego w 1981 roku filmem "Poszukiwacze zaginionej Arki" ma być częścią ostatnią. Nie tylko ze względu na wiek aktora, ale też na oficjalnie ogłoszoną przez producentów deklarację mówiącą o tym, że Indiana Jones jest tylko jeden i z szacunku do Harrisona Forda i stworzonej przez niego postaci, żaden inny aktor nigdy się w nią nie wcieli.

Piąty film o przygodach słynnego archeologa będzie pierwszym filmem serii, którego nie wyreżyseruje Steven Spielberg. Zastąpił go James Mangold. "Indiana Jones 5" będzie też pierwszą częścią tego popularnego cyklu, którą wyprodukuje studio Disneya.

Oprócz Harrisona Forda i Madsa Mikkelsena, w filmie pojawią się także: Antonio BanderasPhoebe Waller-Bridge i Thomas Kretschmann.

"Indiana Jones 5": Phoebe Waller-Bridge na nowym zdjęciu promocyjnym

"Ona jest tajemnicą i cudem" - powiedziała Phoebe Waller-Bridge "Empire" o swojej bohaterce.

Niewiele wiadomo na temat postaci, którą ma zagrać aktorka. Według nowego reżysera, Jamesa Mangolda, jest to "urocza dziewczyna z sąsiedztwa-naciągaczka". 

Dla Waller-Bridge wszystko zaczęło się od rozmowy z producentką Kathleen Kennedy. 

"Kathy była w Londynie i zaprosiła mnie na kolację, a potem mimochodem o tym wspomniała" — wspomina Waller-Bridge. "Od razu zamówiłam dziesięć butelek wina. To był najszybszy scenariusz, jaki kiedykolwiek przeczytałam; (...) A potem miałam rozmowę na Zoomie i krzyknęłam "TAK!"".

Na zdjęciu promocyjnym aktorka pozuje z Harrisonem Fordem. Jej postać ma na imię Helena i jest chrześnicą Jonesa.

Czytaj więcej: "Avatar: Istota wody": James Cameron zdradził, ile kosztowała produkcja!

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy