Reklama

Reklama

"Hiszpański romans": Najnowszy film Woody'ego Allena jest klapą!

"Hiszpański romans" to najnowszy projekt Woody'ego Allena. Bez względu na ciążące na nim oskarżenia, legendarny reżyser liczył na to, że ta produkcja zostanie dobrze przyjęta. Tymczasem recenzenci zgodnie orzekli, że nie jest to jego najlepszy film.

W miniony weekend, niewiele ponad miesiąc po polskiej premierze, "Hiszpański romans" Woody’ego Allena zadebiutował w 26 północnoamerykańskich kinach. Od piątku do soboty zarobił w nich 24 tysiące dolarów. Jeśli chodzi o weekendy otarcia, to zdecydowanie najmniej w karierze Allena. "Hiszpański romans" to jego 49. film.

"Hiszpański romans" okazał się katastrofą finansową

"Hiszpański romans" nie wytrzymuje porównań już choćby z ostatnim filmem Allena, który miał premierę w Ameryce. "Na karuzeli życia", którego debiut w 2017 roku zbiegł się z czasem z dojściem do głosu ruchu #MeToo, zarobił w pierwsze trzy dni 125 tysięcy dolarów. Wraz z premierą ponownie rozgorzała dyskusja o starych oskarżeniach Allena o molestowanie jego przybranej córki Dylan Farrow. Oskarżała go o to sama Dylan, której brat Ronan pomógł w nagłośnieniu przewinień seksualnych Harveya Weinsteina. W efekcie powstał głośny serial dokumentalny "Allen kontra Farrow". Woody Allen konsekwentnie zaprzeczał oskarżeniom, a on sam nigdy nie stanął przed sądem za domniemane przestępstwa

Reklama

Wśród niewielu obrońców Allena są występujący w "Hiszpańskim romansie" aktorzy Wallace Shawn i Gina Gershon. Są oni jednak w znakomitej mniejszości, a większość amerykańskich aktorów omija szerokim łukiem produkcje sygnowane nazwiskiem Allena.

Skandal zniszczył karierę Woody'emu Allenowi

"Hiszpański romans" od momentu premiery podczas festiwalu filmowego w San Sebastian nie miał najlepszych recenzji. Zarówno ze strony krytyków, jak i widzów. Trudności z dystrybucją na amerykańskim rynku zdawały się wskazywać na to, że ostatni film Allena w ogóle się tam nie pojawi. 

Zobacz też: 
Anna Wojton: Gwiazda "Klanu" i "W labiryncie". "Kochała się w niej Polska"

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Woody Allen

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL