Reklama

"Hans Zimmer - Hollywood Rebel": Dokument o legendarnym kompozytorze

Przez 40 lat swojej pracy Hans Zimmer napisał muzykę do ponad 100 filmów. Ma na koncie dwa Oscary - za kompozycje do "Króla Lwa" i "Diuny", a także dwa Złote Globy i dwie nagrody Grammy. Jego niezwykły dorobek i historia stały się inspiracją dla dokumentalistów stacji BBC, którzy podpatrywali artystę przy pracy i rozmawiali z osobami, które go znają. Efektem tych wywiadów i obserwacji jest dokument "Hans Zimmer - Hollywood Rebel", który zadebiutuje na antenie BBC 16 października.

Godzinny film będzie dokumentacją błyskotliwej kariery Zimmera - od samouka do jednego z najważniejszych twórców muzyki filmowej, którego kompozycje można usłyszeć m.in. w "Rain Manie", "Piratach z Karaibów", "Gladiatorze", "Mrocznym rycerzu" i 130 innych produkcjach. Twórcy starali się nakłonić kompozytora do wyjawienia jego tajemnic i mieli rzadką okazję przyglądać się pracy natchnionego twórcy. Poza rozmową z samym artystą przed kamerę zaproszono także m.in. reżyserów Rona Howarda i Christophera Nolana. Z tym drugim, Zimmer współpracował przy takich produkcjach, jak: "Mroczny Rycerz""Incepcja","Interstellar".

Reklama

"Hans Zimmer - Hollywood Rebel": Kiedy premiera?

"Mam nadzieję, że ten dokument zainspiruje i ośmieli widzów do tego, aby bez skrupułów realizowali swoją pasję" - skomentował dokument Zimmer. Wyraził także nadzieję, że ukazane w filmie kulisy jego pracy pozwolą widzom lepiej zrozumieć jego twórczość. Wspomniane ujęcia zrealizowane w studiu nagraniowym Zummera reżyser filmu, Francis Hanly, określił mianem magicznych i niepowtarzalnych chwil. "To była praca marzeń, aby usiąść z Hansem Zimmerem i sfilmować go przy klawiszach. Dał nam intymny i ekskluzywny pokaz technik, dźwięków, melodii, które stworzył i które kryją się za niektórymi z jego najsłynniejszych kompozycji" - wyznał w rozmowie z "Variety" autor dokumentu.

Film "Hans Zimmer - Hollywood Rebel", który będzie miał premierę 16 października. 

Zobacz również:

Weekend w kinie: Ania Przybylska, syn prezydenty i zombie

100 lat temu urodził się aktor Ryszard Pietruski

Filmowe i serialowe hity na Netfliksie i w HBO Max! Co zobaczymy na ekranach?  

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Hans Zimmer
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy