Reklama

Gwiazdy "Oficerów" w "Rysiu"

Obsada najnowszej komedii Stanisława Tyma "Ryś" jawi się imponująco. Niemal co tydzień ekipa ujawnia kolejne gwiazdy, które zdecydowały się zagrać w tym, dla niektórych najbardziej oczekiwanym, polskim filmie. W "Rysiu" pojawią się więc najwybitniejsi polscy aktorzy począwszy od Krystyny Jandy, a skończywszy na Marku Kondracie. Na ekranie widzowie zobaczą jednak i aktorów młodszego pokolenia, w tym gwiazdy serialu "Oficerowie".

W niewielkich rolach wystąpią: Anna Przybylska, Agata Buzek, Paulina Holtz i Eryk Lubos. Zaskoczeniem może być jednak występ popularnych serialowych "Oficerów" - Magdaleny Różczki i Borysa Szyca. Role nie są wielkie, ale zabawne. Szyc oczywiście będzie policjantem, choć może nieco innym niż Kruszon... Magdalena Różczka sprawdzi się natomiast w roli dziennikarki. Aktorka wspomina:

Reklama

"To bardzo malutka rola, ale jestem szczęśliwa i zaszczycona, że mogłam zagrać w Rysiu. Dlaczego zagrałam? Po prostu kocham Stanisława Tyma!"

Pytana o to, jakim reżyserem jest Tym, wyznaje:

"Naprawdę niezwykle trudnym... Tak dobrze zna swoje postaci i cały scenariusz, że kiedy daje mi wskazówki jak mam grać, z góry wiem, że zrobiłby to lepiej ode mnie..."

"Ryś" to kolejna odsłona losów kultowej postaci stworzonej przez Stanisława Bareję - Ryszarda Ochódzkiego. Tym razem reżyserii i napisania scenariusza podjął się sam Stanisław Tym. Autor twierdzi, że w nowej Polsce także jest się z czego śmiać, a Ochódzki świetnie wpisuje się w wydarzenia ostatnich lat.

Reżyser zaprosił do współpracy aktorów znanych z wcześniejszych filmów o Ochódzkim m.in. Zofię Merle i Jerzego Turka oraz dziesiątki wybitnych artystów scen polskich, którzy pojawią się w często zaskakujących kreacjach. Jak to możliwe, że w jednym filmie wystąpi tyle wielkich nazwisk? Jeden z aktorów grających w "Rysiu" bez skrępowania przyznał:

"U Tyma zagrałbym nawet podłogę..."

Zdjęcia do "Rysia" skończą się już w przyszłym tygodniu, widzom pozostanie czekać do lutego na kinową premierę filmu.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: polscy aktorzy | oficerzy | oficerowie | 'Gwiazdy'

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje