Reklama

Reklama

Gwiazdy nawrócone przez Boga

Gwiazdy, artyści, politycy, celebryci. Mieli wszystko, o czym marzą zwykli ludzie. Władzę, sławę, pieniądze oraz uwielbienie tłumów. Mimo to nie potrafili zaznać szczęścia i spełnienia. Teraz zgodnie przyznają, że dopiero wiara nadała ich życiu prawdziwy sens.

Gwiazdy, artyści, politycy, celebryci. Mieli wszystko, o czym marzą zwykli ludzie. Władzę, sławę, pieniądze oraz uwielbienie tłumów. Mimo to nie potrafili zaznać szczęścia i spełnienia. Teraz zgodnie przyznają, że dopiero wiara nadała ich życiu prawdziwy sens.
Dorota Chotecka i Radosław Pazura: Los ciężko ich doświadczył /AKPA

Powody ich nawrócenia są tak różne, jak życiowa droga i doświadczenia. Uzależnienia, choroba lub traumatyczny wypadek. Czasem jest ono wynikiem głębokiej refleksji, która przychodzi wraz z wiekiem.

Modlitwa jak terapia

Anthony Hopkins, genialny brytyjski aktor, przez wiele lat był ateistą i borykał się z uzależnieniem od alkoholu. - To było jak opętanie przez demona. Nie mogłem przestać - przyznaje.

Były lata 70., kiedy zdecydował się na udział w terapii Anonimowych Alkoholików. - Znalazłem się na drodze ku autodestrukcji - tak wspomina tamten czas.

Wszystko zmieniło się, gdy po jednym ze spotkań AA usłyszał od pewnej kobiety: - Dlaczego nie zaufasz Bogu? To był, jak mówi, milowy krok w jego życiu. - Znalazłem ukojenie w modlitwie i zrozumiałem, że muszę gonić jedynie za tym, kim chciałbym być, ale żyjąc tak, jakby to się działo już teraz - tłumaczy 81-letni aktor.

Reklama

Chuck Norris, hollywoodzki gwiazdor, "Strażnik Teksasu" i mistrz sztuk walki, nawrócił się za sprawą żony.

- Czytała mi Biblię i usłyszałem głos Ducha Świętego: "Chuck, najwyższy czas, byś do mnie wrócił". Wkrótce Norris założył szkołę sztuk walki dla biednych dzieci.

Podobne doświadczenia ma piosenkarz Krzysztof Krawczyk. Członek legendarnego zespołu Trubadurzy, dziś wokalista, wychowywał się w rodzinie katolickiej. Jednak gdy jako 16-latek stracił ojca, zwątpił w istnienie Boga.

- Przez 20 lat żyłem w duchowej ciemności. Bez wiary. I myślałem, że tak mi jest dobrze - wyznał w jednym z wywiadów.

Zachwycony życiem w Stanach, tak różnym od siermiężnego PRL-u, imprezował i nie stronił od używek. Aż spotkał Ewę, swoją przyszłą żonę. - To było w Chicago. Zaprowadziła mnie za rękę do kościoła św. Jacka. Wszedłem tam bez entuzjazmu, z grzeczności, a wyszedłem odmieniony.

Artysta przyznaje, że to Opatrzność ocaliła go z wypadku samochodowego i pomogła wyzwolić się z lekomanii. - Najważniejsza jest rozmowa z Bogiem. Ja prowadzę ją codziennie - mówi Krzysztof Krawczyk.

Inne świadectwo swojego nawrócenia daje aktorskie małżeństwo Dorota Chotecka i Radosław Pazura.

W 2003 roku aktor uległ wypadkowi samochodowemu. Kierowca, Waldemar Goszcz (znany aktor i model), zginął na miejscu, a on był w bardzo ciężkim stanie. Przy jego łóżku czuwała ukochana Dorota.

- Po ludzku wydawało się, że nie ma szans na uratowanie Radka, ale zaczęłam się żarliwie modlić - opowiada.

Zdarzył się cud, na który lekarze nie dawali żadnych szans. - To była łaska. Zostałem uratowany, bym przyjrzał się sobie i znalazł czas na  to, by się zmienić - wyznał Radosław Pazura.

Para po latach życia w wolnym związku wzięła ślub kościelny i doczekała się upragnionego dziecka.

Zawierzyli Jezusowi

Frytka - kontrowersyjna uczestniczka "Big  Brothera", po latach show-biznesowego blichtru, postanowiła zmienić swoje życie.

- Oddałam je Jezusowi. Narkotyki i melanże przestały mnie nagle interesować. Chcę iść za Chrystusem. Moją misją jest głośno mówić o Bogu, nawróceniu i Jezusie Chrystusie - deklaruje Maja Frykowska-Brzezińska, dawna skandalistka.

Swoją relację z Bogiem odnowił też reżyser Patryk Vega.

- Byłem uzależniony od alkoholu i narkotyków. W końcu trafiłem do Kościoła. Często w życiu dzieje się coś, co zmienia wektor naszej podróży i zaczynamy iść w drugą stronę. Nie stałem się świętym, bo dalej upadam, ale kiedy rano wstaję, wiem już, w jakim iść kierunku - mówi twórca "Pitbulla" i "Kobiet  mafii".

- Pan Jezus przytulił w momencie, kiedy najbardziej tego potrzebowałem. Wiara mi pomogła, dlatego dziś modlę się codziennie - dodaje.

JBJ


Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL