Reklama

Reklama

Gwiazdy Hollywood z zakazem wjazdu do Rosji

Od początku wojny w Ukrainie gwiazdy z całego świata wspierają obywateli zaatakowanego kraju. To aktywne wsparcie nie podoba się oczywiście władzom Rosji. Niedawno Kreml opublikował listę obywateli USA, którzy otrzymali zakaz wstępu do Rosji. Można znaleźć na niej kilka znanych nazwisk.

Gwiazdy wspierają Ukrainę

Gdy 24 lutego z rozkazu Władimira Putina rosyjska armia zaatakowała Ukrainę, świat wstrzymał oddech. Od tego czasu głos w sprawie wojny zabrało dużo postaci ze świata show-biznesu. Część z nich postanowiło wesprzeć walczącą Ukrainę w bardzo konkretny sposób. Gwiazdy show-biznesu nie tylko przekazują pieniądze, ale również działają jako wolontariusze. Niedawno do ogarniętego wojną kraju przyjechała Jessica Chastain. Wcześniej przebywał tam m.in. Seam Penn. 

Nazwisko cenionego aktora i reżysera znalazło się na liście obywateli USA z zakazem wjazdu do Rosji. Od początku konfliktu w Ukrainie Sean Penn jest adwokatem narodu ukraińskiego. Aktor wielokrotnie apelował o pomoc, zarówno tę humanitarną, w którą sam się angażuje, jak i militarną. Ten sam apel powtórzył w wywiadzie z komentatorem Fox News, Seanem Hannitym. Dziś Ukraina przestała być dla niego jedynie filmowym tematem, stała się symbolem i wzorem do naśladowania, co bardzo mocno podkreślił w rozmowie. Przypomnijmy, że Sean Penn nie po raz pierwszy odwiedzał Ukrainę w związku z realizacją filmu dokumentalnego. Już w listopadzie 2021 roku przebywał w Ukrainie i prowadził rozmowy z żołnierzami. 

Reklama

Sean Penn rozważał dołączenie do walki zbrojnej

Sean Penn i Ben Stiller z zakazem wjazdu

Niedawno Kreml opublikował kolejną listę osób, które otrzymały zakaz wjazdu do Rosji. Jak informuje Ukrinform, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej stwierdziło, że powstała w odpowiedzi na sankcje Waszyngtonu. Jednocześnie resort polityki zagranicznej deklaruje: "Wrogie działania władz amerykańskich, które w dalszym ciągu prowadzą rusofobiczny kurs, niszczą więzi dwustronne i podżegają do konfrontacji między Rosją a Stanami Zjednoczonymi, są i nadal będą spotykały się z decydującą odmową ".

Obok Seana Penna na liście znalazł się również inny aktor, Ben Stiller. Amerykański gwiazdor na początku czerwca przyjechał na granicę polsko-ukraińską, gdzie jako ambasador dobrej woli UNHCR (Agencja ONZ ds. Uchodźców) spotkał się z uchodźcami zmuszonymi do ucieczki z Ukrainy po inwazji Rosji. Stamtąd pojechał do Lwowa, a następnie do Kijowa, gdzie spotkał się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim, odwiedził też Irpień i Makarów.

Angelina Jolie apeluje o wspieranie uchodźców. Nie tylko tych z Ukrainy


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sean Penn | Ben Stiller

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL