Reklama

"Glass Onion": Karykatura Muska to "okropny przypadek". Nie taki był zamiar

Jeden z głównych bohaterów "Glass Onion", sequela fenomenalnego "Na noże", przywodzi na myśl technologicznych miliarderów, takich jak Elon Musk, obecnego właściciela Twittera. Jak się jednak okazuje, reżyser Rian Johnson nie stworzył karykatury Muska specjalnie. Scenariusz produkcji powstał dużo wcześniej, a scenarzysta inspirował się ogólną wiedzą na temat znanych miliarderów.

W jednym z wywiadów reżyser stwierdza, że przy pracach nad scenariuszem korzystał ze znanych faktów o miliarderach, jednak nie miał pojęcia, jak bardzo "Glass Onion" stanie się aktualny. Znajomy Johnsona miał powiedzieć, że oglądając film czuł, jakby jego fabuła została wymyślona "dziś po południu". Rian Johnson wyjaśnia jednak, że te zbieżności to po prostu "okropny przypadek".

"Glass Onion": O czym jest film?

W filmie "Glass Onion" detektyw Benoit Blanc rozwiązuje kolejną zagadkę w stylu znanym z powieści Agathy Christie, w której pojawia się duża grupa podejrzanych. Tym razem akcja filmu rozgrywa się w Grecji. Craigowi na ekranie partnerują: Dave Bautista, Edward Norton, Ethan Hawke, Janelle Monáe, Kathryn Hahn, Leslie Odom Jr., Kate Hudson, Madelyn Cline i Jessica Henwick.

Reklama

"Glass Onion": Opinie krytyków, wynik otwarcia

Film Riana Johnsona zadebiutował 23 grudnia na Netfliksie i nie osiągnął wysokiej oglądalności podczas weekendu otwarcia. "Glass Onion" osiągnął 6. wynik w historii otwarcia, jeśli chodzi o Netflix. Lepszą oglądalność w przeszłości miały takie produkcje jak "Nie patrz w górę", "Projekt Adam", czy "Gray Man".

Warto zauważyć, że "Nie patrz w górę" również miał premierę w czasie świąt Bożego Narodzenia i zyskał wówczas wynik 111,03 mln godzin.

"Glass Onion" po weekendzie uzyskał wynik 82,14 mln godzin. Mimo średniego rezultatu, opinie krytyków na "Rotten Tomatoes" są rewelacyjne - produkcja otrzymała 93% pozytywnych opinii. Przewiduje się, że film Johnsona zdobędzie większą popularność z czasem - tak samo jak w przypadku pierwszej części "Na noże".

Zobacz też:

"Kevin sam w Nowym Jorku": Kevin wraca na antenę Polsatu! Kiedy emisja?

Najlepsze filmy 2022 roku. Recenzenci Interii polecają

"Avatar: Istota wody". Film zarobił już ponad 1 miliard dolarów!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Na noże 2 | Na noże | Rian Johnson
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama