Reklama

"Gladiator 2" pochłania coraz większe fundusze! Kwota zwala z nóg

Sequel kultowego "Gladiatora" zdaje się mieć nieco pod górkę. Nie tylko przerwy w zdjęciach, czy wypadki na planie utrudniają prace nad filmem, ale też coraz szybciej rozrastający się budżet. Kwota zwala z nóg!

Jak możemy dowiedzieć się z najnowszy informacji, które uzyskał The Hollywood Reporter, budżet filmu z planowanych 165 milionów dolarów, urósł prawie dwukrotnie. A to dopiero początek problemów produkcji, na którą czeka tak wielu fanów. 

"Gladiator 2": Pieniądze to tylko początek

Szacunkowy budżet filmu "Gladiator 2" różni się w zależności od źródła. Informacje ze studia Paramount informują o 250 milionach dolarów, a inne wskazują na kwotę, którą jest bagatela 310 milionów dolarów. Czym są podyktowane tak duże koszty?

Reklama

Przede wszystkim wpływ miało przerwanie zdjęć, spowodowane strajkiem aktorów. Każdy tydzień opóźnienia kosztował produkcję 600 tysięcy. Co prawda, w trakcie przerwy zrealizowano kilka ujęć, jednak nie miało to aż tak dużego wpływu na koszta przerwy. 

W czasie nagrań jeden z kaskaderów miał doznać urazy podczas kręcenia jednej ze scen, na szczęście jednak jego życie nie było zagrożone. W produkcję filmu zaangażowała się również organizacja PETA, która została poinformowana o złym traktowaniu zwierząt na planie. Oczywiście twórcy twardo zaprzeczyli takim oskarżeniom. 

"Gladiator 2": Sukces czy kosztowna klapa?

Jeśli informacje o ogromnym budżecie przewyższającym 300 milionów dolarów okażą się prawdziwe, to "Gladiator 2" będzie jednym z najdroższych filmów w historii. Pytanie tylko, czy film okaże się na tyle dobry, by nie tylko zwróciły się koszty jego produkcji, ale też będzie można na nim zarobić.  

Produkcje, które powstają lata po premierze poprzednich części, obarczone są sporym ryzykiem niepowodzenia. Przez lata kino i gusta widzów się zmieniają, a do tego dołącza się element nostalgii i powstaje mieszanka, która zatopiła już niejedną produkcję. 

Premiera "Gladiatora 2" zapowiedziana jest na 22 listopada 2024.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Gladiator 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy