Reklama

George Clooney miał sparaliżowaną twarz! Jako nastolatek cierpiał na porażenie Bella

Z okazji 20. urodzin swojego talk-show Jimmy Kimmel zaprosił do programu tych samych gości, którzy odwiedzili go w pierwszym odcinku, konkretnie George’a Clooney'a i Snoop Dogga. Showman próbował zakpić z Clooney'a, prezentując jego szkolne zdjęcie, na którym ten w przedziwny sposób się uśmiecha. Aktor zbił go z pantałyku, wyjaśnił, że cierpiał wtedy na porażenie nerwu twarzowego.

W jubileuszowym odcinku "Jimmy Kimmel Live" prowadzący wrócił ze swoimi gośćmi wspomnieniami do początków jego programu, co przeplatał odniesieniami do wczesnej młodości George’a Clooneya i Snoop Dogga. W przypadku tego pierwszego zaprezentował jego zdjęcia, gdy miał 13 i 15 lat. Oba wywołały duże rozbawienie wśród publiczności.

George Clooney: Miał sparaliżowaną połowę twarzy

Znakiem rozpoznawczym 13-letniego George’a była fryzura na grzybka. Aktor wyjaśnił, że strzygła go wówczas mama. Z kolei u 15-letniego Clooney'a intrygujący był uśmiech z kącikami ust, które nie były ułożone symetrycznie. Tym razem jednak komentarz gwiazdora do wesołego nastroju panującego w studiu wprowadził nieco powagi.

Reklama

Po chwili zmieszania rozmowa wróciła na dotychczasowe tory.

George Clooney: Ślady po chorobie utrzymywały się przez kilka miesięcy

Aktor nie rozwinął wątku choroby. Natomiast przed laty jego ojciec wyjawił, że twarz George’a była na wpół sparaliżowana przez kilka tygodni, a ślady po tej chorobie utrzymywały się przez miesiące. Ale nawet wtedy przyszły amant nie tracił poczucia humoru. Starał się żartować ze swojej niepełnosprawności, zanim inni zażartowaliby z niego.

Porażenie Bella ma nieznaną przyczynę. Objawia się osłabieniem lub paraliżem mięśni twarzy po jednej stronie, a co za tym idzie skutkuje np. opadnięciem brwi, kącika ust czy niedomykaniem się oka. Zazwyczaj ta przypadłość ustępuje samoistnie, nie pozostawiając śladu.

Zobacz też:

Weekend w kinie: Erotyczna "Pokusa" na pierwszym planie

Michelle Yeoh to pierwsza Azjatka nominowana do Oscara w kategorii najlepsza aktorka

Mia Goth: Apeluje o docenienie horrorów przy przyznawaniu nominacji do Oscarów

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: George Clooney
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy