Reklama

Gary Oldman: 400 cygar Churchilla

Gary Oldman, który w filmie Joe Wrighta "Czas mroku" wcielił się w postać Winstona Churchilla, przyznał w rozmowie z "Hollywood Reporter", że w trakcie zdjęć nabawił się "poważnego zatrucia nikotynowego" po puszczeniu z dymem cygar wartych w sumie 20 tysięcy dolarów.

Gary Oldman jako Winston Churchill w filmie "Czas mroku"

"Czas mroku" pokazuje Churchilla w przededniu podjęcia decyzji o przystąpieniu Wielkiej Brytanii do drugiej wojny światowej.

Reklama

Gary Oldman, który za rolę w filmie Joe Wrighta otrzymał już nominację do złotego globu (i jest jednym z oscarowych faworytów), ujawnił, że w trakcie 48 dni zdjęciowych wypalił około 400 cygar o wartości około 20 tysięcy dolarów. "Nabawiłem się poważnego zatrucia nikotynowego" - dodał.

Reżyser filmu jest jednak zdania, że warto było cierpieć. "To jest Winston Churchill. Ciężko wyobrazić sobie Winstona Churchilla bez cygara" - komentuje Joe Wright.

W obrazie, który trafi na ekrany kin 26 stycznia 2018, zobaczymy również: Kristin Scott Thomas (w roli żony Churchilla), Lily James (jako sekretarka premiera) i Bena Mendelsohna (w kostiumie króla Jerzego VI).

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Gary Oldman | Czas mroku

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje