Reklama

"Galerianki": Była gwiazdą produkcji. Tak wygląda po latach

Anna Karczmarczyk miała 17 lat, gdy dostała jedną z głównych ról w "Galeriankach". Produkcja Katarzyny Rosłaniec przyniosła jej ogromną popularność i otworzyła drzwi do kariery. Dziś 32-letnia aktorka nie tylko rozwija się w kolejnych zawodowych projektach, ale i spełnia jako żona i mama.

Anna Karczmarczyk zasłynęła dzięki "Galeriankom"

Film pt.: "Galerianki" w reżyserii Katarzyny Rosłaniec miał swoją premierę w 2009 roku. Produkcja przedstawiająca historię grupy nastoletnich dziewczyn borykających się z rozmaitymi problemami zyskał spory aplauz publiczności oraz wiele pochlebnych recenzji.

Dramat w dość mocny sposób przedstawił pokusy "świata dorosłych", jakie czekają na dziewczęta dopiero wchodzące w kolejny etap życia, wywołując społeczną dyskusję.

Reklama

W jedną z głównych ról w produkcji wcieliła się 17-letnia wówczas Anna Karczmarczyk. Choć przed występem w filmie, miała na koncie już kilka serialowych epizodów - grała m.in. w "Na Wspólnej" - to dopiero "Galerianki" przyniosły jej popularność. Sława, jaką zyskała dzięki udziałowi w produkcji, przyniosła jej jednak kilka trudnych momentów.

"Po premierze było mi społecznie dosyć ciężko. Wołano za mną "galerianka, galerianka". Miałam 18 lat, byłam młodą dziewczyną z małego miasta. Trochę popularność tego filmu mnie przytłaczała (...)" - relacjonowała jakiś czas temu w programie "Dzień dobry TVN".

Anna Karczmarczyk nie schodzi z ekranów

Dzięki roli Alicji jej kariera nabrała rozpędu. W kolejnym filmie pojawiła się już po roku. Aktorkę można było oglądać u boku Małgorzaty Sochy, Pawła Małaszyńskiego i Jana Frycza w komedii kryminalnej Cezarego Pazury - "Weekend". Sympatię widzów Karczmarczyk zdobyła dzięki rolom w popularnych serialach TVP - w "M jak miłość" wcielała się w Aleksandrę Malinowska, w "Na dobre i na złe" natomiast w Olę Pietrzak, stażystkę leśnogórskiego szpitala.

W międzyczasie wciąż pojawiała się również na dużym ekranie. Aktorkę można było zobaczyć w takich produkcjach, jak: "Chce się żyć", "Kochanie, chyba cię zabiłem", "Wkręceni 2", czy "Serce nie sługa". 

Ostatnio natomiast wystąpiła w głośnym filmie Marii Sadowskiej "Dziewczyny z Dubaju", gdzie wcielała się w aktorkę Joannę. Już wkrótce zobaczymy ją natomiast w nowym serialu Polsatu "Zdrada", gdzie stworzy ekranowy miłosny trójkąt z bohaterami granymi przez Dawida Ogrodnika i Pawła Małaszyńskiego. 

Prywatnie Anna Karczmarczyk od 2018 roku jest żoną producenta telewizyjnego Pascala Litwina. Para w 2021 roku powitała na świecie swoje pierwsze dziecko. Do dziś nie wiadomo jednak, czy małżonkowie są rodzicami chłopca, czy dziewczynki. Karczamrczyk i Litwin zdecydowali się w pełni chronić prywatność swojej pociechy. 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Galerianki | Anna Karczmarczyk
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy