Reklama

Reklama

Filmowo-serialowy przedświąteczny szał! Co zobaczymy na Netfliksie i w HBO Max?

Platformy streamingowe wciąż ścigają się, by zadowolić widzów i przyciągnąć przed ekrany jak największe tłumy. W najbliższym tygodniu ich biblioteki zasilą filmowo-serialowe nowości. Jakie produkcje zaprezentują?

Netflix: Nowości filmowo-serialowe

"Guillermo del Toro: Pinokio" - Nagrodzony Oscarem reżyser Guillermo del Toro i mistrz animacji poklatkowej Mark Gustafson przedstawiają własną wersję klasycznej powieści Carlo Collodiego o drewnianej kukiełce.

Opis: Wzruszający musical opowiada o fantastycznych przygodach Pinokia, który przekracza granice i odkrywa cudowną moc miłości. Za kamerą niezwykłego filmu stanął Guillermo del Toro i Mark Gustafson. Twórcą muzyki jest Alexandre Desplat.

Premiera: 9 grudnia (piątek)

"Brokat" - polski serial opowiadający o prostytucji w czasach PRL. W głównych rolach w "Brokacie" występują: Magdalena Popławska ("Osiecka"), Wiktoria Filus ("W głębi lasu") oraz Matylda Gniegżno ("Powrót").

Reklama

Opis: Serial ukazuje historię trzech kobiet, które w latach 70. - w momencie, gdy Polska powoli otwiera się na zachodnią kulturę i obyczaje - decydują się zarabiać na życie, świadcząc usługi seksualne.

Ten fabularyzowany serial, mimo że nie jest dokumentem, został wyprodukowany z wyjątkową wnikliwością historyczną. Jego scenariusz konsultowała Anna Dobrowolska - autorka książki "Zawodowe dziewczyny".

Premiera: 14 grudnia (środa)

"Wierzę w Mikołaja" - komedia romantyczna z Christiną Moore, Johnem Ducey i Violet McGraw w rolach głównych.

Opis: Po pięciu miesiącach udanych randek Lisa z przerażeniem odkrywa, że Tom uwielbia znienawidzone przez nią święta. Czy da się przekonać, że to najpiękniejszy czas w roku?

Premiera: 14 grudnia (środa)

HBO Max: Nowości filmowo-serialowe

"Żegnaj, panie Haffmann" - francuski dramat z Danielem Auteuilem w roli głównej.

Opis: Paryż, rok 1941. François Mercier pracuje dla pana Haffmanna, utalentowanego żydowskiego jubilera. Pod okupacją niemiecką pracodawca i pracownik zmuszeni są do zawarcia układu, który w kolejnych miesiącach na zawsze odmieni ich życie.

Premiera: 9 grudnia (piątek)

"Chiara" - francuski dramat w reżyserii Jonasa Carpignano.

Opis: Osiemnaste urodziny najstarszej córki Claudia i Carmeli to dobra okazja do wspólnego świętowania dla całej rodziny oraz najbliższych przyjaciół. Giulia i jej trzy lata młodsza siostra Chiara ku uciesze zgromadzonych gości brylują na parkiecie. Rodzinną sielankę zakłóci jednak brutalny akt przemocy.

Premiera: 9 grudnia (piątek)

"Cyrano" - reżyser Joe Wright na nowo interpretuje uniwersalną opowieść o trójkącie miłosnym.

Opis: Główny bohater, Cyrano de Bergerac (Peter Dinklage), wzbudza zachwyty biegłością, z jaką posługuje się zarówno słowem, jak i szpadą. Jest jednak przekonany, że jego powierzchowność czyni go niegodnym olśniewającej Roxanne (Haley Bennett). Zamiast szczerze wyznać miłość przyjaciółce, milczy. Roxanne, nieświadoma jego uczuć, zakochuje się w młodym żołnierzu Christianie (Kelvin Harrison Jr.).

Premiera: 11 grudnia (niedziela)

Zobacz również: 

"Jak pokochałam gangstera" najczęściej wyszukiwanym filmem 2022 w Polsce

Priyanka Chopra Jonas: Dopiero w Hollywood zarabia tyle, ile mężczyźni

Anna Jadowska: "Kobieta na dachu" to historia o przebudzeniu. Premiera filmu!  

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Cyrano | Chiara | Netflix | HBO Max

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy