Reklama

"Fast X’: Louis Leterrier reżyserem dziesiątej części "Szybkich i wściekłych"

Louis Leterrier ("Incredible Hulk", "Transporter") zastąpi Justina Lina na fotelu reżysera filmu "Fast X". Ostatnią produkcją firmowaną nazwiskiem francuskiego reżysera jest serial Netfliksa "Lupin".

Louis Leterrier ("Incredible Hulk", "Transporter") zastąpi Justina Lina na fotelu reżysera filmu "Fast X". Ostatnią produkcją firmowaną nazwiskiem francuskiego reżysera jest serial Netfliksa "Lupin".
Louis Leterrier /Ian West/PA Images /Getty Images

Louis Leterrier jest cenionym reżyserem kina akcji. Francuski twórca ma na koncie dwie części serii "Transporter" z Jasonem Stathamem, wyreżyserował także superprodukcję "Starcie Tytanów", w jego reżyserskim CV znajduje się także thriller "Iluzja". W ostatnich latach związany był z Netfliksem, dla któego wyreżyserował serial fantasy "Ciemny kryształ: Czas buntu" oraz popularną serię "Lupin".

Przypomnijmy, że kilka dni po tym, jak na planie "Fast X" padł pierwszy klaps, z reżyserii filmu zrezygnował Justin Lin, który był odpowiedzialny za poprzednią część "Szybkich i wściekłych", a także cztery wcześniejsze odsłony cyklu

Reklama

"Ze wsparciem studia Universal podjąłem trudną decyzję, by zrezygnować z reżyserowania 'Fast X', pozostając jednak jego producentem. Przez ponad 10 lat i pięć filmów udało nam się sfilmować najlepszych aktorów, najlepsze numery kaskaderskie i najlepsze pościgi samochodowe. Osobiście, jako dziecko azjatyckich imigrantów, jestem dumny z tego, że pomogłem zbudować jedną z najbardziej zróżnicowanych serii w historii kina. Zawsze będę wdzięczny wspaniałej obsadzie, ekipie i studiu za ich wsparcie oraz przyjęcie mnie do rodziny 'Szybkich i wściekłych' - napisał w oficjalnym oświadczeniu Lin.

Jeszcze kilka dni temu, na koniec pierwszego tygodnia zdjęć, Vin Diesel umieścił na Instagramie krótkie nagranie, na którym towarzyszy mu Justin Lin. "Czuję, że to początek epickiego końca" - wyznał na nim reżyser. Teraz internauci komentują, że na tym filmiku reżyser wygląda tak, jakby był zakładnikiem przetrzymywanym przez Diesela. I to właśnie trudny charakter aktora wskazywany jest jako powód decyzji Lina, choć trudno spodziewać się oficjalnego potwierdzenia takich przypuszczeń.

Po rezygnacji Lina wytwórnia Universal rozpoczęła gorączkowe poszukiwania jego zastępcy. Według portalu Variety, każdy dzień przerwy na planie "Fast X" kosztował studio od 600 tysięcy do miliona dolarów. Dodatkowo występujący w filmie Charlize Theron, Jason Momoa i Brie Larson związani są umowami z innymi filmowymi franczyzami - ewentualne opóźnienia w zdjęciach "Fast X" mogłyby kolidować z wcześniejszymi zobowiązaniami gwiazd.

"Fast X": Co wiemy o filmie?

Film "Fast X" opowiadać będzie o Dominiku Toretto (w tej roli Vin Diesel) i jego powiększającej się z każdym filmem Rodzinie. Do swoich ról z poprzednich części serii powrócą Tyrese GibsonMichelle RodriguezChris "Ludacris" BridgesNathalie Emmanuel i Jordana Brewster. W obsadzie znalazło się też miejsce dla Helen Mirren.

W filmie pojawi się również Charlize Theron. W roli groźnej kryminalistki o pseudonimie Cipher można ją było zobaczyć po raz pierwszy w filmie "Szybcy i wściekli 8". Powtórzyła ją też w dziewiątej odsłonie serii, której zakończenie jasno dawało do zrozumienia, że z Cipher spotkamy się w kolejnym filmie z tego cyklu.

Na ekranie zobaczymy też Sunga Kanga, który wciela się w postać Hana. Powrócił on w dziewiątej części serii po tym, jak grany przez niego bohater... zginął w filmie "Szybcy i wściekli 6". Fani zareagowali na to w mediach społecznościowych akcją #Justice4Han. Nie spodobało im się to, że Han zginął z rąk postaci granej przez Jasona Stathama, której późnej zapomniano tę przewinę. Scenarzyści znaleźli sposób na przywrócenie Hana do serii.

W obsadzie "Fast X" zabraknie gwiazdora poprzednich części serii - Dwayne'a Johnsona, który zrezygnował z powodu trwającego od dłuższego czasu konfliktu z Vinem Dieselem. Tym razem wśród nowych twarzy będą Brie LarsonJason Momoa i Daniela Melchior.

Zobacz też:

Daniel Day-Lewis: Legenda kina na przedwczesnej emeryturze

"Igrzyska śmierci" wracają! Co z Jennifer Lawrence?

"Mission: Impossible 7": Znamy oficjalny tytuł filmu!

Winona Ryder: Gwiazda lat 90. długo żyła w zapomnieniu. Co się z nią dzieje?

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Louis Leterrier | Szybcy i wściekli 10
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy