Reklama

Reklama

EnergaCamerimage: "Kobieta na dachu" wygrała w konkursie filmów polskich

"Kobieta na dachu" zdobyła nagrodę 30. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCamerimage w Toruniu w konkursie filmów polskich. Zdjęcia do tego filmu wykonała Ita Zbroniec-Zajt. Złotą Żabę za wybitne osiągnięcia aktorskie odebrał Andrzej Seweryn.

Jury oceniło, że "Kobietę na dachu" w reżyserii Anny Jadowskiej należy wyróżnić jako obraz dotyczący poszukiwania tożsamości i szczęścia bez względu na wiek.

Andrzej Seweryn wyróżniony

Złotą Żabę za wybitne osiągnięcia aktorskie otrzymał w sobotę Andrzej Seweryn.

"Nie będę mówił o moim wzruszeniu, bo jest ono oczywiste. To festiwal jedyny na świecie i dziękuję jego twórcy oraz publiczności. Dziękuję wszystkim ekipom, z którymi pracowałem 55 lat - a także producentom i reżyserom. Na tym festiwalu chciałbym szczególnie podziękować operatorom w filmach, w których brałem udział. To oni pierwsi często widzieli, czy moje emocje są prawdziwe, czy jestem przekonywujący" - mówił Seweryn.

Reklama

Festiwal EnergaCamerimage w 2019 roku, po 20 latach, wrócił do Torunia, gdzie odbywał się w latach 1993-99. Później przeniesiony został do Łodzi, a w 2010 roku do Bydgoszczy.

Wydarzenie swoim honorowym patronatem objął prezydent RP Andrzej Duda. Jednym z patronów tegorocznego festiwalu jest Polska Agencja Prasowa. 

Zobacz również: 

"Elvis" z nagrodą publiczności EnergaCamerimage

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: EnergaCamerimage | Kobieta na dachu (film)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy