Reklama

ENEMEF: Filmy najbardziej oczekiwane

Przed nami kolejny ENEMEF, czyli Nocny Maraton Filmowy. Już w najbliższy piątek, 28 marca, w kinach sieci Multikino, odbędzie się ENEMEF: Najbardziej Oczekiwane Filmy Wiosny.

ENEMEF: Najbardziej Oczekiwane Filmy Wiosny to maraton z filmami, które od wielu miesięcy wzbudzały emocje i podnosiły temperaturę rozmów kinomanów.

Reklama

W piątek, 28 marca, uczestnicy maratonu zobaczą cztery wyjątkowe filmy w następującej kolejności: "Witaj w klubie", "Ona", "Tylko kochankowie przeżyją" oraz "Co jest grane, Davis?".

ENEMEF odbędzie się jednocześnie w 22 Multikinach w Polsce: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Poznań Malta, Poznań Stary Browar, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Wola, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Ursynów, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Informacje o filmach:

"Witaj w klubie" (przeczytaj recenzję
Prawdziwa historia elektryka z Teksasu - Rona Woodroofa (Matthew McConaughey), u którego w 1986 roku zdiagnozowano AIDS. Mężczyzna pali jak smok, lubi bourbon, kobiety i rodeo. Wiadomość o tym, że jest nosicielem wirusa HIV to dla niego szok. Biorąc pod uwagę zaledwie parę miesięcy życia oraz brak dostępnych opcji leczenia, sfrustrowany mężczyzna postanawia nie poddać się śmiertelnej chorobie. Jedzie do Meksyku, z którego zamierza szmuglować zakazane w USA leki. Po powrocie niespodziewanie zdobywa sojusznika w osobie queerowego transseksualisty Rayona (Jared Leto). Ten pozornie niedobrany duet wspólnie zaczyna prowadzić klub, w którym inni szukają ratunku. Obaj aktorzy za swe role otrzymali w rym roku Oscary!


"Ona" (przeczytaj recenzję)
Czy związek z prawdziwym człowiekiem można zastąpić relacją ze sztucznie stworzoną "osobowością" wirtualną, dostępną w każdej chwili i zaprogramowaną tak, by zaspokajała wszelkie nasze potrzeby emocjonalne? Czy taka znajomość może znaczyć tyle samo, co prawdziwy romans i bliskość? Do takich pytań skłania historia opowiadana przez Spike'a Jonze'a. Bohaterem filmu "Ona" jest Theodore (Joaquin Phoenix), który pracuje w internetowym serwisie, pisząc wzruszające listy na zamówienie innych osób. Pewnego dnia mężczyzna instaluje w komputerze specjalne oprogramowanie, pomagające rozpoznawać potrzeby innych ludzi i na nie reagować. Elektroniczny system mówi głosem kobiety, która przedstawia się imieniem Samantha (Scarlett Johansson). Między Theodorem i głosem Samanthy nawiązuje się "niemal ludzka" relacja.


"Tylko kochankowie przeżyją" (przeczytaj recenzję)
Nowy film Jima Jarmuscha to pytanie o nieśmiertelność, o siłę uczucia i moc obietnic w obliczu nieskończenie płynącego czasu. Adam (Tom Hiddleston) jest unikającym rozgłosu i słonecznego światła undergroundowym muzykiem. Mieszka w odludnej części Detroit, kolekcjonuje gitary, słucha winyli i tworzy elektroniczną muzykę końca świata. Melancholijną samotność rozjaśnia długo oczekiwany przyjazd jego ukochanej, Ewy (Tilda Swinton). Razem jeżdżą nocami po wyludnionym Detroit w hipnotycznym rytmie muzyki, celebrując każdą spędzaną razem chwilę. Jednak spokojne życie zakochanej pary zostanie wystawione na próbę, kiedy niezapowiedzianie dołączy do nich nieobliczalna i wygłodniała siostra Ewy - Ava (Mia Wasikowska).


"Co jest grane, Davis?" (przeczytaj recenzję)
Film braci Coenów to opowieść o muzyku Davisie (Oscar Isaac), przenoszącym się z jednej kanapy na drugą, z podrzędnego nowojorskiego baru do kolejnego. Mężczyzna próbuje odnaleźć zarówno swoje miejsce w świecie, jak i wciąż uciekającego mu kota. Po drodze marzy o zrobieniu wielkiej kariery muzycznej. Gra co prawda z Justinem Timberlake'em, ale nie da się ukryć, że muzycy mijają się w doborze repertuaru. Davis na pewno nie jest mistrzem w podejmowaniu właściwych decyzji. Nieustająco zostawia i zabiera rzeczy od dziewczyny przyjaciela, z którą sam miał romans (Carey Mulligan). Ich dialogi skrzące od ciętych ripost zapewne przejdą do zbioru najlepszych tekstów Coenów. "Tego filmu przede wszystkich trzeba wysłuchać" - napisał Tomasz Bielenia, redaktor portalu INTERIA.PL, po pokazie filmu na festiwalu Camerimage.


Maraton rozpocznie się o godz. o 22:00, przewidywany koniec nastąpi około 6:30 rano. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie ENEMEF.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: \ Film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje