Reklama

Reklama

Dwa Brzegi: Rozpoczyna się 16. Festiwal Filmu i Sztuki w Kazimierzu Dolnym i Janowcu

W sobotę w Kazimierzu Dolnym rozpoczyna się 16. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Festiwal otworzy polska premiera filmu "Corsage" w reżyserii Marie Kreutzer z nagrodzoną w Cannes Vicky Krieps w roli cesarzowej Sissi - powiedział rzecznik prasowy wydarzenia Marcin Radomski.

W sobotę w Kazimierzu Dolnym rozpoczyna się 16. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Festiwal otworzy polska premiera filmu "Corsage" w reżyserii Marie Kreutzer z nagrodzoną w Cannes Vicky Krieps w roli cesarzowej Sissi - powiedział rzecznik prasowy wydarzenia Marcin Radomski.
Dwa Brzegi 2022: Widzowie zobaczą m.in. film "Zupa nic" /Marcin Makowski/Maku Fly /materiały prasowe

Rozpoczyna się 16. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

Gala otwarcia festiwalu połączona z seansem filmowym rozpocznie się w sobotę, o godz. 17.30 w Kinie Lubelskim przy ulicy Szkolnej 1 w Kazimierzu Dolnym.

"Na widzów będzie czekała Grażyna Torbicka, która przedstawi program tegorocznego festiwalu oraz przybyłych gości między innymi Macieja Stuhra, Jana Peszka, Agatę Buzek, Dorotę Chamczyk, Adama Woronowicza i Annę Kazejak" - przekazał w piątek podczas rozmowy z PAP Marcin Radomski, rzecznik prasowy festiwalu i redaktor naczelny festiwalowej gazety "Głos Dwubrzeża".

Reklama

"To już 16. festiwal filmowy BNP Paribas Dwa Brzegi. Mimo że sporo lat doświadczenia za nami, to za każdym razem organizacja tego wydarzenia jest dla nas wyjątkowa, bo kulturalnie łączymy dwa brzegi Kazimierz Dolny i Janowiec nad Wisłą. Pokazujemy nie tylko filmy, ale w programie mamy wystawy, koncerty, rejsy po Wiśle czy warsztaty" - powiedział.

Pokazy filmowe, spotkania z aktorami i wydarzenia kulturalne odbywać się będą w miasteczku festiwalowym, kinie na Zamku i w kinie Perła na Małym Rynku.

W sobotę w ramach otwarcia Kina na Zamku o godz. 20.30 na Zamku w Kazimierzu Dolnym zaprezentowany zostanie film "Superobohaterowie" w reżyserii Paolo Genovese, a w niedzielę odbędą się pokazy "Ducha śniegów", wyróżnionego w Cannes "Baby Broker" Hirokazu Koreedy i "Zupa nic" Kingi Dębskiej ze specjalnym wstępem Adama Woronowicza.

"W sobotę rozpocznie się też Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych, a w niedzielę cała ulica Lubelska zamieni się w jedną wielką galerię sztuki, będzie można obejrzeć obrazy lokalnych twórców i wziąć udział w wernisażach. W Mięćmierzu odbędą się spotkania z artystami lokalnymi i wystawy" - podkreślił.

W ramach festiwalu wydawany będzie codzienny magazyn "Głos Dwubrzeża" z programem filmowym i relacjami z wydarzeń. Magazyn dostępny będzie stacjonarnie w wersji drukowanej w biurze prasowym festiwalu i na stronie internetowej.

16. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi potrwa do siódmego sierpnia w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą.

Zobacz też:

Ella Balinska: Córka polskiego hrabiego gwiazdą Netfliksa

Miss Jamajki w Bondzie. Po latach wyznała, że była seksualnie molestowana!

Charlize Theron w filmie o Philipie K. Dicku. Kto zasiądzie na fotelu reżysera?

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Dwa Brzegi | Grażyna Torbicka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy